Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com, realmadrid.com

Aznar: Zawodniczki dają z siebie wszystko dla tej koszulki

David Aznar wziął udział w konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Breiðablik UBK. Przedstawiamy wypowiedzi z tego telespotkania z dziennikarzami.

Foto: Aznar: Zawodniczki dają z siebie wszystko dla tej koszulki
Fot. Getty Images

– Do meczu przeciwko Breiðablik podchodzimy z ogromnymi nadziejami, nie może być inaczej. Zdobyliśmy pierwsze trzy punkty na wyjeździe i jesteśmy podekscytowani możliwością rozegrania pierwszego meczu Ligi Mistrzyń na Di Stéfano. Mamy nadzieję, że kibice będą z nami, będą nas wspierać i będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

– Utrata wielu ważnych zawodniczek? W każdym tygodniu spotyka nas jakaś niespodzianka, ale mamy świetną kadrę. Zawodniczki dają z siebie wszystko dla tej koszulki i radzą sobie bardzo dobrze. Stąd wygrana w ostatnich dwóch spotkaniach. To zasługa ich pracy, poświęcenia i wymagań stawianych sobie każdego dnia, kiedy tutaj przyjeżdżają. 

– System gry? Staramy się dopasować system gry do zawodniczek, które są do dyspozycji. Nie zmienia się natomiast model gry. Chcemy utrzymywać się przy piłce, prowadzić grę i nakładać pressing na połowie przeciwniczek. Kiedy odzyskamy kontuzjowane piłkarki, to będziemy mieć więcej rozwiązań i będzie o wiele lepiej. 

– Breiðablik? To jedna z 16 najlepszych drużyn w Europie. My debiutujemy w tych rozgrywkach i podchodzimy z pokorą i szacunkiem do wszystkich zespołów, z którymi będziemy się mierzyć. W ostatniej kolejce postawiły trudne warunki PSG. Do 85. minuty przegrywały jedną bramką przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie. To przeciwnik, który wyjdzie po korzystny wynik, jest świetnie zorganizowany i bardzo dobrze broni na własnej połowie. Do tego są niezwykle groźne przy stałych fragmentach i w przejściu z fazy obrony do fazy ataku. Będziemy chcieli prowadzić grę, utrzymywać się przy piłce i tworzyć wiele sytuacji do zdobycia bramki, by wyjść jak najszybciej na prowadzenie. 

– Atmosfera Ligi Mistrzyń? Od pierwszego meczu w fazie eliminacji jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy uczestniczyć w tych rozgrywkach. Dla nas to pierwszy sezon w Lidze Mistrzyń i mamy motywację, by spróbować zajść jak najdalej. Żyjemy z meczu na mecz i to prawda, że w tygodniach, w których gramy w Lidze Mistrzyń, czuć szczególną atmosferę. Czerpiemy z tego ogromną radość. 

– To jasne, że wyniki nam nie sprzyjały. Z mojego punktu widzenia nie byliśmy jednak bardzo daleko, by zdobyć więcej punktów, niż zdobyliśmy. Nie sądzę, żebyśmy byli gorsi od drużyn, z którymi się mierzyliśmy. Kontuzje przeszkadzają, ale tu nie ma wymówek. W niedzielę odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w lidze i mamy nadzieję, że to będzie pierwsza wygrana z wielu.

– Nie czuję, aby każdy mecz był dla mnie testem o być albo nie być, jednak prawda jest taka, że jestem świadomy, na jakiej ławce siedzę. Jestem trenerem Realu Madryt i jestem w klubie, który jest przyzwyczajony do wygrywania wszystkiego. Kiedy wyniki nie są dobre, to normalne, że pojawia się krytyka, wątpliwości i pewien niepokój.

– Kibice? Fani Realu Madryt, szczególnie podczas meczów w Champions League, mają w sobie coś szczególnego. Doświadczyliśmy już tego tutaj w meczu z Manchesterem City. Mamy nadzieję, że każda noc na tym stadionie będzie wyjątkowa i kibice, tak jak zawsze, będą zachowywali się jak najlepsi kibice na świecie, którymi przecież są. Ich wsparcie zawsze bardzo nam pomaga. Mamy nadzieję, że na trybunach zasiądzie wielu kibiców i będziemy mogli zgotować im najlepszy spektakl, na jaki nas stać. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!