Andri Guðjohnsen znów z golem w reprezentacji

Przygoda Andriego Guðjohnsena z reprezentacją rozpoczyna się bardzo dobrze. W czwartym występie młody napastnik strzelił drugiego gola.

Islandia odniosła drugie zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata. Wyspiarze pewnie pokonali Liechtenstein 4:0. Czwartego gola dla gospodarzy strzelił Andri Guðjohnsen. Napastnik Castilli wpisał się na listę strzelców niecałe 10 minut po wejściu na boisko. To jego drugi gol w drużynie narodowej w czterech występach. To bardzo dobry wynik, ponieważ łącznie Andri w tych spotkaniach spędził na murawie tylko 39 minut.

Islandia całkowicie zdominowała mecz od samego początku do końca. W pierwszej połowie Wyspiarze dwukrotnie trafili do siatki i dołożyli dwie bramki po przerwie. Strzelanie rozpoczął Þórðarson, a następnie dwa gole z rzutów karnych zdobył Guðmundsson. Andri Guðjohnsen ustalił wynik spotkania tuż przed końcem podstawowego czasu gry. To był właściwie jedyny akcent w tej rywalizacji ze strony napastnika Castilli. Oprócz sytuacji z bramką zaliczył zaledwie dwa kontakty z piłką.

Islandia – Liechtenstein 4:0 (2:0)
1:0 Þórðarson 19’ (asysta: Þorsteinsson)
2:0 Guðmundsson 35’ (rzut karny)
3:0 Guðmundsson 79’ (rzut karny)
4:0 Andri Guðjohnsen 89’ (asysta: Sveinn Guðjohnsen)

Islandia: Ólafsson, Sampsted, Bjarnason, Grétarsson (Hermannsson 32’), Þórarinsson, Þórðarson (Andri Guðjohnsen 80’), Bjarnason, Helgason (Baldursson 65’), Guðmundsson, Kjartansson (Sveinn Guðjohnsen 65’), Þorsteinsson (Ellertsson 65’).

Liechtenstein: Büchel, Göppel, Hofer, Malin (Marxer 8’), Grünenfelder, Wolfinger (Kardesoglu 84’), Hasler, Frommelt, Sele (Yildiz 67’), Frick (Brandle 84’), Meier (Frick 46’).