Porażka Urugwaju z Argentyną, cały mecz Valverde

Reprezentacja Urugwaju z Fede Valverde w składzie przegrała w Buenos Aires z Argentyną 0:3. Pomocnik Realu Madryt rozegrał całe spotkanie.

Urugwaj ciągle musi walczyć o każdy punkt w eliminacjach, ponieważ przed meczem miał tylko jedno oczko przewagi nad piątą w tabeli Kolumbią. W starciu z wiceliderem grupy eliminacyjnej był jednak bez szans. Albicelestes rozegrali bardzo dobre spotkanie i gdyby byli skuteczniejsi, mogli wygrać zdecydowanie wyżej.

Od samego początku gospodarze mieli przewagę, ale w zdobyciu pierwszej bramki pomógł im los. Lionel Messi poszukał podaniem Nicolása Gonzáleza, pomocnik Fiorentiny nie sięgnął piłki, a ta wpadła do bramki obok zaskoczonego Fernando Muslery. Zanim Urugwajczycy na dobre otrząsnęli się po tym ciosie, Rodrigo de Paul podwyższył prowadzenie jeszcze w pierwszej części spotkania.

Po przerwie przewaga Argentyny nie była już tak wielka, ale nie miało to przełożenia na liczbę sytuacji podbramkowych. W tym nadal górowali gospodarze. Swoje trafienie zaliczył też Lautaro Martínez, który w 62. minucie ustalił wynik meczu.

Fede Valverde zaliczył nie najgorszy mecz, ale na pewno nie może być zadowolony z postawy swoich kolegów. Dość często – zwłaszcza w drugiej połowie – szukał gry i starał się brać na siebie ciężar rozegrania piłki, ale nie przyniosło to wymiernych efektów dla całej drużyny. Zaliczył sporo interwencji w obronie, jednak mimo wszystko nie będzie dobrze wspominać wizyty w Buenos Aires.

Argentyna – Urugwaj 3:0 (2:0)
1:0 Messi 38' (asysta: Lo Celso)
2:0 Rodrigo de Paul 44' (asysta: Lautaro)
3:0 Lautaro 62' (asysta: Lo Celso)

Argentyna: E. Martínez; Molina, Romero, Otamendi (81' Medina), Tagliafico; Paredes (75' Palacios), De Paul (65' Di María), Lo Celso, Messi, N. González (75' J. Álvarez); Lautaro (65' Correa).
Urugwaj: Muslera; Nandez (63' Torreira), Araújo (73' González), Coates, Godín, Viña (63' Piquerez); De la Cruz (46' Darwin), Vecino, Valverde, Brian (46' Cavani); Suárez.

10. Wenezuela 11 8:19 7

* - ciągle nie podjęto decyzji w sprawie wrześniowego meczu Brazylii z Argentyną, który został przerwany zaraz po starcie.