Menu
/ abc.es

Ancelotti wskazuje Benzemę jako wzór

Foto: Ancelotti wskazuje Benzemę jako wzór
Fot. Getty Images

Kiedy drużyna przechodzi przez trudne momenty na boisku, niemal zawsze może liczyć na Karima Benzemę. Jednak Francuzowi brakuje wsparcia kolegów.

Zachować spokój Benzemy, kiedy nie idzie. Koledzy zgodnie przyznają, że Francuz jest najlepszym piłkarzem w kadrze. Zaskakuje ich postawa Karima w każdej sytuacji, nawet w najtrudniejszych momentach. Wszystko bazuje na umiejętnościach atakującego, ale również na jego przygotowaniu fizycznemu, które jest wzorem do naśladowania w wieku 33 lat.

Ancelotti stawia Benzemę za wzór przed drużyną. Kiedy nie idzie, pojawiają się błędy i gra się nie układa, każdy zawodnik powinien dać z siebie wszystko, żeby wyjść z tego stanu. Karim strzelił pięknego gola i kreował praktycznie całe zagrożenie w starciu z Espanyolem, gdy Real Madryt zaprezentował się fatalnie w defensywie, co rywale bezlitośnie wykorzystali.

Karim gra ze spokojem, ponieważ zdaje sobie sprawę, że pochopne decyzje są wrogiem futbolu. Jednak tego spokoju brakuje jego kolegom, którzy w wielu atakach podejmują decyzje na bazie pośpiechu i się przez to gubią. Francuz zdobył 10 bramek w 10 meczach, co jest dla niego najlepszym początkiem sezonu, od kiedy trafił do Realu Madryt. Na Cornelli popisał się pięknym trafieniem, które jednak pozostaje w cieniu przez błędy defensywy. Karim do przerwy na reprezentacje podchodzi ze średnią jednego gola na mecz. Pierwszy raz udało mu się osiągnąć taki wynik. Pobił swój poprzedni rekord z sezonu 2015/16, gdy po 10 spotkaniach miał 7 trafień.

Benzema zaczął strzelanie od dubletu w wyjazdowej potyczce z Alavésem. Później popisał się hat-trickiem z Celtą Vigo. W tamtym meczu drużyna wróciła na Santiago Bernabéu po długiej przerwie. Następnie Karim zdobył bramkę z Valencią, z Mallorcą ponownie uzbierał dublet, no i w ostatnim spotkaniu pokonał Diego Lópeza. Trafił też do siatki w Lidze Mistrzów w meczu z Sheriffem. Dzięki takiej dyspozycji Karim jest liderem w klasyfikacji strzelców w lidze z dorobkiem 9 goli.

Jego skuteczność w meczach z Sheriffem i Espanyolem nie pozwoliła na uniknięcie dwóch porażek z rzędu. Ancelotti podkreśla, że zawodnicy powinni się uczyć zachowywania koncentracji od Benzemy. To miałoby pomóc drużynie przechodzić przez trudne chwile, takie jak przytrafiły się w Lidze Mistrzów czy podczas wizyty na Cornelli.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!