Castilla znów przegrywa na wyjeździe

W 5. kolejce Primera División RFEF Castilla przegrała 0:2 z Albacete. Królewscy zaprezentowali się słabo i kolejny raz wracają z wyjazdu z pustymi rękami.

Castilla nie zdołała odmienić swojego wyjazdowego oblicza. Zaprezentowała się słabo, nie strzeliła bramki i straciła dwie. W ofensywie Królewscy pokazali niewiele i w ich grze brakowało rytmu. Albacete wcale nie rozegrało wielkiego spotkania, jednak było w stanie wykorzystać stały fragment oraz błąd defensywy madrytczyków. Trzy mecze i trzy porażki, tak na razie wygląda wyjazdowy bilans ekipy Raúla. Punktowanie w spotkaniach na Di Stéfano wystarczy tylko na utrzymanie się w środku tabeli.

Na początku spotkania obie ekipy stworzyły sobie po jednej dobrej sytuacji. Najpierw po stronie Albacete próbował Gómez, a w odpowiedzi groźnym strzałem popisał się Dotor. Później jednak tempo spotkania mocno spadło i na murawie długimi momentami działo się niewiele. Jedynie stałe fragmenty gry wprowadzały trochę ożywienia. Im bliżej było przerwy, tym bardziej uwidaczniała się przewaga gospodarzy. W doliczonym czasie Albacete miało rzut wolny. Rubén Martínez dobrze dośrodkował, co wykorzystał Djetei, dając swojej drużynie prowadzenie. Królewscy nie mieli możliwości, by odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie.

Po zmianie stron Albacete podwyższyło prowadzenie. Duży błąd popełnił Pablo Ramón, nieudolnie wybijając piłkę. Rúben Martínez bezlitośnie to wykorzystał. Gospodarze chcieli jeszcze pójść za ciosem i niewiele brakowało, żeby im się udało. Po wzorowo wyprowadzonym kontrataku Jordi minimalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Luisem Lópezem. Raúl próbował zareagować, przeprowadzając potrójną zmianę, ale ledwie chwilę później López znów musiał ratować Blancos przed stratą gola. Madrytczycy potrzebowali sporo czasu, żeby wrócić do atakowania, lecz nawet wtedy te próby były dalekie od ideału. W 85. minucie Morante trafił do siatki, lecz wcześniej futbolówka opuściła boisko, więc arbiter nie mógł uznać tego gola.

Albacete – Real Madryt Castilla 2:0 (1:0)
1:0 Djetei 45'+1' (asysta: Rúben Martínez)
2:0 Rúben Martínez 49’

Albacete: Rosić, Alonso, Djetei, Javi Jiménez, Johannesson, Montes Arce (Del Pozo 42’), Maestre, Rúben Martínez (Jeisson 87’), Gómez (Yaimil 87’), Álvarez (Sergi García 68’), Jordi (Llinares 87’).

Real Madryt Castilla: Luis López, Santos (Carrillo 57’), Gila (Rafa Marín 81’), Pablo Ramón, Retuerta (David González 57’), Morante, Dotor, Aranda (Jardí 70’), Marvin, Peter, Guðjohnsen (Theo 57’).