Porażka w drugim sparingu

Koszykarski Real Madryt kontynuuje przygotowania do sezonu. W drugim sparingu ekipa Pabla Laso przegrała z Unicają na turnieju Costa del Sol.

Koszykarze Realu Madryt mają za sobą drugi sparing w okresie przygotowawczym. Znów przytrafiła im się porażka, tym razem z Unicają. Spotkanie było rozgrywane w ramach towarzyskiego turnieju Costa del Sol, w którym Królewscy regularnie biorą udział. Pablo Laso na to spotkanie miał już do dyspozycji Rudy’ego i Abalde. Najlepiej jednak zaprezentował się Huertel.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu Real Madryt słabo rozpoczął spotkanie. Unicaja wykorzystała tę niedyspozycję i wyszła na prowadzenie 17:4. Blancos potrzebowali reakcji i trochę udało się poprawić grę dzięki skuteczności w rzutach z dystansu. Udało się podgonić rywali, lecz po pierwszej kwarcie Andaluzyjczycy wygrywali 28:16.

W drugiej kwarcie Real Madryt zaczął grać bardziej agresywnie w obronie i rywale nie mieli już takiej swobody. Heurtel, Rudy i Hanga poprowadzili Królewskich do odrabiania strat. Rudy zdobył osiem punktów z rzędu i w przerwie wynik nie prezentował się tak źle, chociaż ciągle to Unicaja prowadziła (47:43).

Po zmianie stron znów gra podopiecznych Pabla Laso pozostawiała wiele do życzenia. Unicaja natomiast była skuteczna i znów zdołała odskoczyć. Ponownie Blancos musieli gonić i byli bliscy doprowadzenia do remisu, lecz nieregularna gra im to uniemożliwiła. Andaluzyjczycy wykorzystywali błędy madryckiej obrony i wygrali trzecią kwartę (65:59).

W ostatniej części spotkania nie było żadnej poprawy. Brakowało skuteczności i pojawiło się dużo strat. Unicaja bezlitośnie to wykorzystywała, zwiększając swoje prowadzenie. Ostatecznie Andaluzyjczycy wysoko wygrali. Królewscy natomiast na turnieju Costa del Sol zagrają jeszcze z UCAM Murcia.

88 – Unicaja (28+19+18+23): Jaime Fernández (12), Cabezas (3), Bouteille (9), Abromaitis (12), Eric (21), Alonso (8), Barreiro (4), Brizuela (3), Vicedo (0), Tanchyn (0), Cole (11), Nzosa (1), Guerrero (4), Sánchez (0).

75 – Real Madryt (16+27+16+16): Williams-Goss (7), Llull (4), Abalde (0), Yabusele (6), Poirier (10), Alocén (0), Heurtel (11), Causeur (10), Hanga (11), Rudy (10), Taylor (0), Eli (6).