Zdaniem serbskich mediów, co potwierdzają również włoskie źródła, Luka Jović jest bliski przejścia do Interu. Mediolańczycy już od jakiegoś czasu negocjowali z Realem Madryt oraz samym napastnikiem, a w ostatnich dniach porozumienie było coraz bliższe. Niewykluczone, że wkrótce zostanie ono osiągnięte. Na razie 23-latek miałby zostać jedynie wypożyczony do Włoch, ale niewykluczone, że w umowie zostanie zawarta opcja wykupu.
Inter pozyskał już tego lata za darmo z Romy Edina Džeko. Sprowadzenie 35-letniego Bośniaka w oczach działaczy było jednak niewystarczającym ruchem po odejściu największej gwiazdy zespołu, Romelu Lukaku. Nerazzurri zwrócili więc wzrok w stronę Madrytu i rozpoczęli starania o Jovicia. Po okresie przygotowawczym Carlo Ancelotti mimo z zewnątrz dyplomatycznej postawy raczej nie liczy zbytnio na byłego gracza Eintrachtu. Pierwszym konkretnym dowodem na to był fakt, że mimo bardzo korzystnego wyniku po nieco ponad godzinie gry w pierwszym oficjalnym meczu sezonu Luka pojawił się na boisku dopiero w 89. minucie.
Pomimo tego, że ostatnie dwa lata kariery Jovicia stanowiły w większości pasmo sportowych niepowodzeń przeplatanych pozaboiskowymi – nieraz wręcz dziwnymi – ekscesami, Serb wciąż cieszy się we Włoszech dobrą opinią. Choć klasa piłkarska Džeko jest niezaprzeczalna, w Mediolanie są świadomi, że jego gwiazda powoli gaśnie. W Joviciu działacze widzą też piłkarza o wiele bardziej zbliżonego profilem do Romelu Lukaku – silnego, grającego dobrze tyłem do bramki i mającego świetne wykończenie. Zarówno włodarze, jak i sztab szkoleniowy są zdania, że jego styl gry na Półwyspie Apenińskim okazałby się znacznie skuteczniejszy niż w Hiszpanii.
Królewscy najchętniej sprzedaliby Jovicia, jednak w stolicy są świadomi, że odzyskanie większości kwoty po dwóch tak słabych latach byłoby bardzo trudne. Idealny scenariusz działaczy zakłada, że Luka odnajdzie się na wypożyczeniu i wreszcie nieco podbije swoją rynkową wartość. Po ewentualnym dobrym sezonie zostałaby natomiast podjęta decyzja, czy piłkarz zasługuje na jeszcze jedną szansę w Realu, czy też lepiej byłoby go sprzedać za już nieco lepsze pieniądze. Temat Interu jest cały czas wałkowany, a rozmowy zdają się zmierzać w dobrym kierunku.
Komentarze (65)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się