Menu

Jakie hity ligowe będą powiązane z Ligą Mistrzów?

Foto: Jakie hity ligowe będą powiązane z Ligą Mistrzów?
Fot. własne

Opublikowanie dokładnego terminarza La Ligi pozwala przyłożyć go do terminarzy Ligi Mistrzów, Superpucharu Hiszpanii czy Pucharu Króla. Tradycyjnie pokazuje to, że Real Madryt czekają hitowe okresy z kilkoma ważnymi spotkaniami z rzędu.

POWIĄZANIA Z HITAMI LA LIGI

Zależnie od losowania Ligi Mistrzów czy awansów w tych rozgrywkach wszystkie mecze z Barceloną i Atlético mogą być częścią hitowych okresów. Jeśli Królewscy awansują do półfinałów Champions League, mogą rozegrać wszystkie cztery największe hity La Ligi po starciach w Europie.

Klasyki i Derby
La Liga Hity La Liga
3. kolejka LM Barcelona (w) Osasuna (d)
6. kolejka LM Atlético Madryt (d) Cádiz (d)
1/8 LM / Mallorca (w) Barcelona (d) reprezentacje
1/2 LM / Espanyol (d) Atlético Madryt (w) Levante (d)

POWIĄZANIA LIGOWO-PUCHAROWE

Finalista Ligi Mistrzów rozgrywa 13 meczów w sezonie, który trwa 41 tygodni, więc praktycznie niemożliwe jest uniknięcie powiązania hitów ligowych z meczami w europejskich pucharach. Tym razem spotkania fazy grupowej są związane ze starciami z Barceloną, Sevillą czy Atlético. W fazie pucharowej losowanie 1/8 finału może pozwolić na tydzień odpoczynku przed Klasykiem, bądź rozgrywanie go po rewanżu tej fazy. Z kolei rewanżowy ćwierćfinał powiązany jest z wyjazdem na starcie z Sevillą, a półfinały potencjalnie z finałem Pucharu Króla oraz na pewno z wyjazdowymi derbami z Atleti.

Faza grupowa Ligi Mistrzów
La Liga Liga Mistrzów La Liga
Celta Vigo (d) 1. kolejka Valencia CF (w)
Villarreal (d) 2. kolejka Espanyol (w)
Athletic (d) 3. kolejka FC Barcelona (w)
Elche (w) 4. kolejka Rayo (d)
Granada (w) 5. kolejka Sevilla FC (d)
Sociedad (w) 6. kolejka Atlético Madryt (d)

 

1/8 finału Ligi Mistrzów*
La Liga Liga Mistrzów La Liga
Villarreal (w) 1/8 finału #1 Alavés (d)
Alavés (d) 1/8 finału #1 Rayo (w)
Sociedad (d) 1/8 finału #2 Mallorca (w)
Mallorca (w) 1/8 finału #2 Barcelona (d)

* - mecze 1/8 finału rozgrywane są w dwóch turach i trafienie do danej tury zależy od losowania i ustaleń.

Dalsza faza pucharowa Ligi Mistrzów*
La Liga Liga Mistrzów La Liga
Celta Vigo (w) 1/4 finału #1 Getafe (d)
Getafe (d) 1/4 finału #2 Sevilla FC (w)
Osasuna (w)** 1/2 finału #1 Espanyol (d)
Espanyol (d) 1/2 finału #2 Atlético (w)

* - finał zostanie rozegrany tydzień po zakończeniu La Ligi.
** - lub finał Pucharu Króla.

SUPERPUCHAR HISZPANII

Królewscy zagrają w Superpucharze Hiszpanii jako wicemistrz La Ligi. 12 lub 13 stycznia zmierzą się w półfinale z Barceloną, a finał potencjalnie rozegrają 16 stycznia. Przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej ekipa Ancelottiego zagra u siebie z Valencią, a po powrocie albo zagra w środku tygodnia w 1/8 finału Pucharu Króla (jeśli awansuje z 1/16 finału, która zostanie rozegrana przed wspomnianym meczem z Valencią), albo będzie mieć tydzień na przygotowanie do meczu ligowego z Elche u siebie. Po nim nastąpi przerwa dla reprezentacji spoza Europy, która potrwa albo 10 dni (przy awansie do 1/4 finału Pucharu Króla), albo 14 dni.

PUCHAR KRÓLA

Królewscy jako uczestnik Superpucharu Hiszpanii zwolnieni są z pierwszych dwóch rund tych rozgrywek, które odbędą się w grudniu. Real Madryt rozpocznie grę w Copa del Rey od 1/16 finału, która odbędzie się w pierwszych dniach stycznia między wyjazdowym meczem La Ligi z Getafe i domowym z Valencią.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!