Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ marca.com

Real czeka na Varane'a

Królewscy niecierpliwie czekają na odpowiedź Rafy Varane'a. Klub przedstawił stoperowi warunki nowej umowy, jednak do dziś nie dostał żadnej odpowiedzi.

Foto: Real czeka na Varane'a
Fot. Getty Images

Przedłużenie kontraktu z Raphaëlem Varanem będzie jednym z głównych tematów lata w Realu Madryt. Królewscy złożyli już ofertę stoperowi, jednak na tę chwilę ani zawodnik, ani jego agent nie odpowiedzieli na propozycję klubu. Czas płynie na niekorzyść Los Blancos, którzy chcieliby utrzymać Francuza w swoich szeregach. 

Podczas zbliżającego się EURO 28-letni stoper ponownie znajdzie się w centrum zainteresowania wielu klubów. Według Marki Varane’owi szczególnie przyglądać się będą Manchester United i Paris Saint-Germain, które mogą zaoferować zawodnikowi pensję godną czterokrotnego mistrza Europy z Realem Madryt i triumfatora EURO z reprezentacją. 

Real Madryt również nie zapomniał o odpowiednim wynagrodzeniu Varane’a w nowej ofercie. Królewscy chcą wykorzystać wszystkie opcje, by przedłużyć kontrakt z zawodnikiem, który w lipcu 2022 roku będzie mógł odejść za darmo, a – jeśli nie podpisze nowej umowy – od stycznia przyszłego roku będzie mógł negocjować z jakimkolwiek klubem. W tym momencie Varane zarabia 5,5 miliona euro na rękę i klub zaproponował mu podwyżkę mimo niekorzystnej sytuacji finansowej spowodowanej przez pandemię. Rzeczywistość jest jednak taka, że zarówno United, jak i PSG mogą zaoferować mu wyższe kontrakty, jeśli Francuz odszedłby za rok za darmo. To podobna sytuacja do tej z Davidem Alabą i Realem Madryt. Królewscy mogli zaoferować Austriakowi solidne zarobki, ponieważ nie musieli za niego płacić Bayernowi.

Niemniej, w przypadku Varane’a nie wszystko sprowadza się do kwestii finansowych. Pod tym względem Francuz różni się od większości swoich kolegów po fachu. Piłkarz chciałby spróbować swoich sił w innych krajach, kulturach i formach rozumienia futbolu. Rafa przyszedł do Realu Madryt w wieku zaledwie 18-lat i całą swoją karierę w piłkarskiej elicie spędził w stolicy Hiszpanii. Od 2013 roku zaczął łączyć grę w klubie z występami w reprezentacji. W Madrycie wiedzą, że Varane chciałby spróbować czegoś nowego, jednak klub będzie walczył o zatrzymanie Francuza, aby zachować siłę w defensywie, która za chwilę straci Sergio Ramosa, niekwestionowanego lidera formacji obronnej od wielu lat.

Na tę chwilę Varane zachowuje spokój i skupia się na EURO. Postawa Rafy nie do końca odpowiada Realowi Madryt, który chciałby wiedzieć, czego może się spodziewać, by odpowiednio zestawić kadrę. Na dziś pewni stoperzy to tylko Nacho i Militão, ponieważ istnieje przecież szansa, że jakiś klub przekona Varane’a i Real Madryt kuszącą ofertą jeszcze tego lata. Odejście Varane’a i Ramosa zmusiłoby Florentino do poszukiwań stopera z najwyższej półki, ponieważ alternatywa w postaci Vallejo czy Chusta nie wydaje się wystarczająca na potrzeby drużyny.  

W temacie pozostania Varane’a ważną rolę może odegrać Carlo Ancelotti. To właśnie w drugim sezonie pracy Włocha na Bernabéu Varane ostatecznie wygrał rywalizację z Pepe. W pierwszym roku pracy Carletto Francuz rozegrał zaledwie 23 spotkania, a w sezonie 2014/2015 zanotował 46 gier, co jest jego najlepszym wynikiem od kiedy dołączył do Realu Madryt. Ubiegły sezon Rafa zakończył z dorobkiem 41 rozegranych meczów.  
 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!