Niespodziewana porażka olimpijskiej reprezentacji Brazylii

Rodrygo i Reinier wzięli udział w meczu zakończonym porażką reprezentacji Brazylii, która wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Młodzi Canarinhos niespodziewanie przegrali 1:2.

Olimpijska reprezentacja Brazylii niespodziewanie przegrała w Belgradzie z rówieśnikami z Republiki Zielonego Przylądka. Młodzi gracze Canarinhos objęli prowadzenie dzięki rzutowi karnemu autorstwa Pedro, jednak nie byli w stanie utrzymać korzystnego rezultatu.

63 minuty rozegrał Rodrygo, który zwykle atakował z lewego skrzydła, ale bardzo często wchodził w rolę „dziewiątki”. W pierwszej połowie miał dwie okazje, ale obie zmarnował. Potrafił też dograć świetną piłkę w 11. minucie, ale ostatecznie jego dośrodkowanie nie zostało zamienione na gola.

Brazylia przegrała przez gole w końcówkach – najpierw dali sobie strzelić tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie, a w drugiej połowie rywale wyszli na prowadzenie w 84. minucie. Canarinhos nie pomogła obecność znanych na europejskich boiskach Gabriela Magalhãesa, Reiniera, Malcoma czy Gabriela Martinellego czy wreszcie Rodrygo. Taki wynik to na pewno duże rozczarowanie.

Już za trzy dni przed reprezentacją Brazylii, która zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio kolejny, ostatni już sprawdzian przed ogłoszeniem ostatecznych powołań. Selekcjoner André Jardine będzie mógł wybrać 18-osobową kadrę na turniej główny. We wtorek o 19:00 rywalem Canarinhos będą rówieśnicy z Serbii.

Brazylia U-23 – Republika Zielonego Przylądka U-23 1:2 (1:1)
1:0 Pedro 38' (rzut karny)
1:1 Lisandro Semedo 45'
1:2 Willy Semedo 84'

XI Brazylii: Cleiton; Gabriel Menino, Nino, Gabriel Magalhães, Arana; Gerson (82' Matheus Henrique), Bruno Guimarães, Claudinho (82' Reinier); Antony (63' Malcom), Pedro (82' Evanilson), Rodrygo (63' Gabriel Martinelli).