Menu
/ marca.com

Ramos nie promował nowej koszulki

Foto: Ramos nie promował nowej koszulki
Fot. Getty Images

Sergio Ramos nie pojawił się na sesji zdjęciowej promującej koszulkę Realu Madryt na sezon 2021/2022. Coraz więcej wskazuje, że to ostatnie dni kapitana w stolicy Hiszpanii.

Prezentacja nowej koszulki Realu Madryt dała kolejną wskazówkę w sprawie przyszłości Sergio Ramosa, który z każdym kolejnym dniem oddala się od Królewskich. Po raz pierwszy kapitan nie wziął udziału w kampanii reklamowej nowego trykotu. W zdjęciach opublikowanych przez Real Madryt i markę Adidas nie ma śladu Sergio Ramosa, który – jak dowiedział się dziennik MARCA – nie pojawił się na sesji fotograficznej z kolegami. Co prawda na sesji nie było wszystkich zawodników, jednak kapitan zawsze brał w nich udział. Jego obecność jest też jednym z wymogów niemieckiego producenta.

MARCA podkreśla, że brak Sergio Ramosa nie ma nic wspólnego z tym, że Adidas nie jest jego sponsorem, ponieważ Hiszpan zawsze pojawiał się na materiałach promujących nową koszulkę. Ponadto, na zdjęciach camisety na przyszły sezon znajdują się piłkarze, którzy mają kontrakty z inną marką, jak Vinícius czy Rodrygo.

Brak Sergio Ramosa na prezentacji nowej koszulki nie oznacza oczywiście, że na 100% nie przedłuży on umowy z Realem Madryt. Zdjęcia zostały wykonane przed kilkoma tygodniami i kapitan mógł równie dobrze dojść do porozumienia z Królewskimi po sesji zdjęciowej. Tak się jednak nie stało, choć czasu było sporo. Jasne jest, że Ramos i Florentino są dalecy od kompromisu, dlatego podjęto decyzję o nieobecności piłkarza na zdjęciach. Na tę chwilę nie wiadomo, czy była to decyzja kapitana, klubu czy też obu stron. 

Być może zdjęcia zostały wykonane w czasie, kiedy Ramos przebywał na izolacji z powodu zakażenia koronawirusem, jednak zarówno Real Madryt, jak i Adidas, zawsze dążą do tego, by na materiałach promocyjnych pojawiło się jak najwięcej najważniejszych graczy z szatni i z pewnością nie byłoby problemów, by przełożyć sesję. 

Jak Cristiano w 2018 
W kwietniu 2018 roku Cristiano Ronaldo odmówił udziału w sesji, na której robiono zdjęcia nowej koszulki Realu Madryt. Kiedy niewiele osób w klubie spodziewało się jego odejścia, CR7 odmówił zdjęć w nowym trykocie, mając świadomość, że to najnormalniejsze zachowanie w sytuacji, w której opuści stolicę Hiszpanii po zakończeniu sezonu. 

Początkowo nikt nie przykuwał większej uwagi do braku Cristiano na zdjęciach, jednak marketingowi specjaliści wiedzą, że najlepsi piłkarze muszą brać udział w tego typu kampaniach. A jeśli ich nie ma, to stoi za tym konkretna przyczyna.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!