Advertisement
Menu
/ as.com

10 piłkarzy wystawionych na sprzedaż!

Królewscy muszą sprzedawać, jeśli chcą kupować nowych graczy. Klub przygotował już potencjalną listę dziesięciu zawodników, na których można zarobić tego lata.

Foto: 10 piłkarzy wystawionych na sprzedaż!
Fot. Getty Images

Przed Realem Madryt jedno z najbardziej ekscytujących okienek transferowych w ostatniej dekadzie. Zarząd z Florentino Pérezem na czele jest przekonany, że w drużynie potrzebne są zmiany, a odpadnięcie z Ligi Mistrzów w meczu z Chelsea, tylko utwierdziło ich w tym przekonaniu. Od kilku miesięcy trwają prace nad sprowadzeniem nowych graczy, przedłużeniem kontraktów, ale też nad sprzedażą, dzięki której dałoby się zmniejszyć wynagrodzenia i uzyskać płynność finansową na koniecznie zakupy. W sumie jest dziesięciu piłkarzy, których Królewscy wystawiają na transferowy rynek i będą słuchać za nich ofert.

Eden Hazard
Belg jest najdroższym transferem w historii klubu i kosztował grubo ponad 100 milionów euro. Real znosił jego kolejne kontuzje, ale gdy piłkarz mógł już grać, jego występy pozostawiały wiele do życzenia. Kredyt zaufania się już jednak skończył. Jeśli do klubu napłynie odpowiednia oferta, Los Blancos są gotowi go sprzedać, mimo że jego wartość z każdym kolejnym miesiącem jest coraz niższa i dziś oscyluje w graniach 40 milionów euro.

Raphaël Varane
Francuz jest tym graczem, na którym można zarobić najwięcej. Wiele kolejnych ruchów zależy od jego sytuacji. Kontrakt obrońcy wygasa w 2022 roku i nic nie wskazuje na to, by ten zamierzał go przedłużać. On sam chętnie przeniósłby się do Anglii. O jego transfer zabiegać będą jednak nie tylko Manchester United i Chelsea, ale także PSG. Królewscy spodziewają się, że mogą sprzedać go nawet za 70 milionów euro.

Gareth Bale
Real nie wierzy i nie liczy na Walijczyka w najbliższym sezonie. Pomysł jest jasny: znaleźć klub, który go kupi lub wypożyczyć go na jeszcze jeden rok. Początkowo wydawało się, że w grę może wchodzić tylko kolejne wypożyczenie, ale Bale w ostatnich tygodniach prezentuje niezłą formę i być może Królewskim uda się go sprzedać, mimo że obecnie wycenia się go na nie więcej niż 15 milionów euro.

Marco Asensio
Przypadek Hiszpana jest szczególny. W teorii klub cały czas pokłada w nim nadzieje, ale zarząd ma również świadomość, że Asensio jest jednym z tych graczy, którzy nadal wzbudzają spore zainteresowanie. Marco nie wrócił do odpowiedniej formy po poważnej kontuzji, a co jakiś czas podpytuje o niego Juventus. Szacunkowo wycenia się go na około 40 milionów euro.

Luka Jović
Serb zawiódł na całej linii. W tym sezonie musiał przenieść się do Eintrachtu, ale nawet tam nie gra tak, jak można było oczekiwać. Klub będzie chciał się go pozbyć i odzyskać chociaż część dużej kwoty (60 milionów euro), którą wydał na niego dwa lata temu. Na ten moment jego wartość jest znacznie niższa i oscyluje w granicach 25 milionów euro.

Isco
Przygoda Hiszpana z Realem Madryt powinna dobiec końca już wcześniej, ale Isco pozostał w tym sezonie w klubie i znowu zawiódł. Wiele mówi się o tym, że latem może przenieść się do Sevilli, gdzie spotkałby się z Lopeteguim, który prowadził go już w Realu i w reprezentacji Hiszpanii. To właśnie pod skrzydłami tego trenera udawało mu się grać najlepszą piłkę. Dziś wycenia się go na około 12 milionów euro.

Marcelo
Brazylijczyk jest jednym z tych graczy, dla których nikt nie widzi już przyszłości w klubie. Real musi go sprzedać tego lata, jeśli chce jeszcze zarobić na nim jakiekolwiek pieniądze. Ponadto jego pozostanie mogłoby zahamować dalszy rozwój Miguela Gutiérreza, który udowodnił już, że jest gotów do gry w pierwszym zespole. Problem polega na tym, że wicekapitan nie kwapi się do odejścia, ma wysoki kontrakt i jest wyceniany tylko na 5 milionów euro.

Dani Ceballos
Los Blancos uważnie przyglądają się temu, jak pomocnik radzi sobie w Anglii, ale on sam chciałby już wrócić do Hiszpanii. Ceballos nie chce już udawać się na kolejne wypożyczenie, więc Real może zdecydować się na sprzedanie go do innego klubu, mimo że w Madrycie nadal panuje przekonanie, że mógłby odgrywać jeszcze decydującą rolę. Obecnie 24-latka wycenia się na około 30 milionów euro.

Mariano
Real próbuje pozbyć się napastnika na każdym kroku, ale wciąż problem pozostaje ten sam i są nim wysokie zarobki piłkarza, którego wartość regularnie spada. Latem Królewscy znów spróbują znaleźć mu nowy klub i spoglądają przede wszystkim w kierunku Francji, gdzie Mariano radził sobie całkiem nieźle, ale dziś można zarobić na nim już niewiele pieniędzy, ponieważ wycenia się go na mniej więcej 6 milionów euro.

Borja Mayoral
Napastnik jest jedynym piłkarzem, którego przyszłość nie zależy od Realu Madryt. Zidane liczył na niego już w tym sezonie, ale innego zdania był klub i zbyt duża liczba ofensywnych graczy nie pozwoliła mu na pozostanie. Wszystko jest teraz w rękach Romy, do której Borja udał się na dwuletnie wypożyczenie: Włosi mogą wykupić go teraz za 15 milionów euro lub za 20 w przyszłym roku, mimo że jego wartość to dziś około 26 milionów euro.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!