Menu
/ as.com

Vallejo dostanie szansę w Realu?

Foto: Vallejo dostanie szansę w Realu?
Fot. Getty Images

Real Madryt realnie zapatruje się na powrót do klubu Jesúsa Vallejo. Obrońca dwa ostatnie sezony spędził na wypożyczeniu, a w tym wreszcie złapał regularność, której tak mu brakowało.

Choć z powodu urazu mięśniowego piłkarz przegapi dzisiejsze starcie z Królewskimi, to w sezonie i tak zdążył on spędzić na boisku 2324 minuty w 36 meczach. Od momentu wypożyczenia do Eintrachtu w kampanii 2016/17 to jego najlepszy wynik. 24-latek czuje się dziś o wiele bardziej dojrzałym zawodnikiem niż wówczas gdy opuszczał stolicę Hiszpanii. Wreszcie uporał się z powracającymi bez końca kontuzjami, cieszył się zaufaniem trenera i korzystnie prezentował się na murawie. 

Latem formację obronną Realu czekać może sporo zmian. Ramos cały czas nie przedłużył kontraktu, a Varane chce poprosić o mozliwość odejścia. Do klubu dołączy co prawda David Alaba, ale zespół i tak będzie potrzebował jeszcze jednego stopera na wypadek opuszczenia klubu przez Hiszpana i Francuza. W obliczu ofensywy w sprawie transferu Mbappé Los Blancos nie będą chcieli wydawać wielkich pieniędzy na wzmacnianie innych formacji. Tym samym szanse Vallejo na powrót znacznie wzrastają. 

Działacze w pełni wierzą w Jesúsa, czego dowodem jest przedłiużenie z nim umowy aż o sześć lat tuż przed wypożyczeniem go do Wolverhamptonu. Jak łatwo policzyć, jego umowa obowiązuje więc jeszcze przez cztery lata. Florentino co prawda bardzo chętnie sprowadziłby poza Alabą Koundé lub Torresa, ale problemem jest ich cena. Jakiś czas temu prezes rozważałby większy wydatek na któregoś z nich, ale ostatnia forma Militão zepchnęła pilność tego typu inwestycji na dalszy plan. Vallejo z powodzeniem mógłby natomiast wrócić i pełnić funkcję czwartego stopera. 

Sam zawodnik chętnie zapatrywałby się na możliwość powrotu. Jego zdaniem w tym wieku nadszedł dla niego moment, by wreszcie na dobre zapuścić gdzieś kojrzenie. Na kolejne wypożyczenia patrzeć będzie zaś coraz mniej przychylnym okiem. Real musi więc podjąć tego lata ostateczną decyzję: albo znajdzie się dla niego miejsce w kadrze, albo trzeba będzie poszukać chętnego na transfer definitywny. W drugim z wymienionych scenariuszy dobrym oknem wystawowym mogą być Igrzyska Olimpijskie. Aragończyk jest bowiem kapitanem tej kadry. Tak czy inaczej, konkurencja również będzie bardzo silna. W zespole znajdują się przeciez także Eric García czy Pau Torres. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!