36. kolejka: Atlético umacnia się na pozycji lidera

Dobiegło końca środowe granie w ramach 36. kolejki Primera División, czas więc na tradycyjny rzut oka na sytuację w tabeli.

Dzisiaj rozgrywane były niezwykle istotne mecze w ramach 36. kolejki Primera División, ponieważ praktycznie każda ekipa o coś grała. Najpierw na boisko wybiegli piłkarze Sevilli oraz Valencii i choć ewidentnym faworytem byli podopieczni Lopeteguiego, to Valencia dość długo się opierała i postawiła całkiem solidne warunki rywalom. Mimo to gol En-Nesyriego dał Los Nervionenses zwycięstwo i pozwolił im ponownie zbliżyć się do czołówki tabeli, choć już raczej bez szans na tytuł.

Następnie oglądaliśmy mecze Celty z Getafe oraz Hueski z Athletikiem. Celta i Athletic to ekipy, z którymi w weekend będą mierzyli się odpowiednio Barcelona i Real Madryt, a jasne było, że jeśli któraś z nich nie zdobędzie dziś kompletu punktów, to pożegna się z marzeniami o europejskich pucharach i w następnej kolejce nie będzie już walczyła o nic konkretnego. Galisyjczycy pokonali Getafe 1:0 po golu Nolito, a Huesca wykonała ogromny krok w walce o utrzymanie i wygrała z Athletikiem również 1:0.

Na deser został natomiast mecz Atlético z Realem Sociedad. Trzeba oddać podopiecznym Simeone, że wyszli na to spotkanie niezwykle naładowani, a w szczególności Marcos Llorente. Baskowie mieli ogromne problemy by choć raz w pierwszym kwadransie wyjść z własnej połowy, a ich rywale w tym czasie oddali aż pięć strzałów. W końcu drogę do bramki odnalazł, nieco szczęśliwie, Carrasco. Chwilę później, po świetnym zagraniu Suáreza, prowadzenie podwyższył Correa. Sociedad miał kilka okazji, szczególnie mocny strzał Isaka czy uderzenie w słupek Portu w drugiej połowie, ale długo właściwie ani przez moment nie zagroził zwycięstwu swoich rywali. Dopiero na 10 minut przed końcem zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Zubeldia i z kilku metrów pokonał Oblaka, zdobywając bramkę kontaktową. Szansę jeszcze miał Portu, ale jego strzał zablokował Felipe i mecz ostatecznie zakończył się triumfem Atleti, które wykonało pierwszy z trzech kroków do mistrzostwa.