36. kolejka: Barcelona remisuje z Levante!

Dobiegło końca wtorkowe granie w ramach 36. kolejki Primera División. Jak obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Bieżąca kolejka rozpoczęła się od meczu Osasuny z Cádiz, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Następnie przenieśliśmy się wschód Hiszpanii, gdzie Elche podejmowało Deportivo Alavés w meczu bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie. To goście byli lepsi, wygrywając 2:0 i jeszcze nie zapewniając sobie utrzymania, ale czyniąc ogromny krok w kierunku pozostania w Primera na następny sezon.

Ważnym meczem w kontekście rywalizacji o mistrzostwo było starcie Levante z Barceloną. Katalończycy od samego początku dominowali i tak naprawdę już w 2. minucie mogli prowadzić, ale fatalnie przestrzelił Pedri. Na przestrzeni następnych 30 minut do siatki trafiali Messi oraz właśnie młody Hiszpan, nieco rehabilitując się za poprzednią pomyłkę i podopieczni Koemana mieli spokojne prowadzenie. Do trzęsienia ziemi doszło w drugiej połowie, gdy na przestrzeni trzech minut Melero i Morales pokonali Ter Stegena, wyrównując stan meczu. Granotas jednak nie nacieszyli się długo z tego prowadzenia, bo chwilę później, po kolejnych błędach w defensywie, gola strzelił Dembélé.

Emocje miały jednak być do końca i na niecałe 10 minut przed końcem świetne podanie otrzymał Toño, poradził sobie z Destem i świetnie zagrał do Leóna, który strzałem na bliższy słupek wyrównał stan meczu. Taki wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego i Barcelona straciła punkty z Levante, dająć szansę Atlético oraz Realowi. Colchoneros grają jutro z Realem Sociedad, a Los Blancos pojutrze z Granadą.