Wygrana piłkarek w Vallecas

Piłkarki Realu Madryt nie pozostawiły złudzeń Rayo i pewnie wygrały w derbach w Vallecas 3:0, dzięki czemu awansowały na pozycję wicelidera Ligi Iberdrola, na której pozostaną przynajmniej do zakończenia jutrzejszego pojedynku Levante z Espanyolem. Bramki dla podopiecznych Davida Aznara zdobywały Kaci, Jessica Martínez i Marta Corredera.

W pierwszej połowie derbów obie ekipy skupiły się przede wszystkim na tym, by nie popełniać błędów. Gospodynie przyjmowały Real Madryt na swojej połowie, grały bardzo blisko siebie i szukały szansy do wyprowadzenia kontrataków, których tak naprawdę było niewiele. Z biegiem minut Las Blancas podchodziły coraz wyżej i zaczęły szukać gola, jednak początkowo nie potrafiły znaleźć sposobu na oszukanie szczelnej defensywy Rayo. W pierwszych 20 minutach zawodniczki Santiso głównie wybijały piłkę, zaś dziewczyny Aznara próbowały łapać rytm, szanowały futbolówkę i próbowały budować akcje. W obu polach karnych wiało jednak nudą.

Przełamanie nastąpiło w 26. minucie gry. Dośrodkowanie z lewej flanki Olgi próbowała wybić bramkarka Rayo, Natalia, jednak zrobiła to bardzo niefortunnie i w efekcie piłka spadła wprost pod nogi Kaci, której nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki. Mając korzystny wynik Las Blancas zaczęły grać odważniej, coraz bardziej naciskały i po przerwie miały tworzyły kolejne okazje, po podwyższyć prowadzenie. W 53. minucie Jakobsson zagrała świetnie w pole karne do Olgi, jednak jej strzał został zablokowany. Pięć minut później szczęścia z dystansu poszukała Teresa, jednak jej potężne uderzenie przeleciało ponad poprzeczką.

Przewaga Realu Madryt zebrała swoje owoce po ponad godzinie gry. W 69. minucie Jessica Martínez, która kilka chwil wcześniej pojawiła się na murawie, podwoiła prowadzenie Królewskich, wykańczając głową wrzutkę z prawej strony Kenti Robles. W 80. minucie Marta Corredera popisała się bardzo ładnym strzałem zza pola karnego i w efektownym stylu ustaliła wynik meczu na 3:0. Tym samym piłkarski awansowały na pozycję wiceliderek Ligi Iberdrola i czekają na rozstrzygnięcie niedzielnego meczu Levnate z Espanyolem.