Castilla wraca do gry o awans

W 5. kolejce drugiej fazy Segunda División B Castilla pokonała Badajoz 3:1 i wróciła na podium. Świetny występ zaliczył Arribas, który strzelił dwa piękne gole.

Castilla pozostaje w grze o awans do Segunda División. Królewscy pokonali Badajoz 3:1 i wrócili na trzecie miejsce w tabeli. To oznacza, że w ostatniej kolejce będą zależeć tylko od siebie, a zagrają na wyjeździe z Talaverą. Dzisiaj bohaterem spotkania był Arribas. Atakujący zdobył dwie efektowne bramki i był bliski skompletowania hat-tricka. Pochwała należy się zresztą całej drużynie, bo w obliczu wielu braków kadrowych Raúl musiał powołać kilku graczy Juvenilu A. Castilla przerwała znakomitą passę Badajozu, który miał na koncie 14 meczów bez porażki.

Castilla bardzo dobrze rozpoczęła mecz, bo już w 10. minucie objęła prowadzenie. Peter przeciął podanie rywali, Arribas otrzymał piłkę i zdecydował się na strzał niemal z połowy boiska. Zrobił to perfekcyjnie, zaskakując wysuniętego Saldañę. Po tym golu inicjatywa zaczęła przechodzić w ręce Badajozu, a na domiar złego kontuzji nabawił się Latasa, który musiał opuścić boisko. Chwilę po zmianie goście przypieczętowali fragment dobrej gry trafieniem wyrównującym. Królewscy zdołali się pozbierać i niedługo potem znów cieszyli się z prowadzenia. Rzut wolny na bramkę zamienił… Arribas. Na tym jednak emocje się nie skończyły. Badajoz miał idealną sytuację na gola, ale piłka wylądowała na słupku, a później Arribas zmarnował bardzo dobry kontratak. Niezależnie od tego była to znakomita połowa w wykonaniu atakującego.

Po zmianie stron znów do ataku ruszyła Castilla i Hugo Duro wywalczył rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do wykonania jedenastki i pewnie zamienił ją na gola. Po tym trafieniu Castilla została zepchnięta do obrony, a Badajoz po dokonaniu kilku zmian walczył o kontaktową bramkę. Królewscy jednak dobrze się bronili. Na kwadrans przed końcem doszło do groźnie wyglądającego zderzenia. Ucierpieli Hugo Duro i Saldaña. Bramkarz gości nie był w stanie grać dalej. Kilka minut później debiut w Castilli zaliczył Rafa Marín. Badajoz postraszył Blancos jeszcze raz w doliczonym czasie meczu, ale piłka nie wpadła do siatki i podopieczni Raúla mogą się cieszyć z bardzo ważnej wygranej.

Real Madryt Castilla – Badajoz 3:1 (2:1)
1:0 Arribas 10’ (asysta: Peter)
1:1 Forgas 25’
2:1 Arribas 36’ (rzut wolny)
3:1 Hugo Duro 49’ (rzut karny)

Real Madryt Castilla: Fuidias, Santos, Carrillo, Pablo Ramón, Retu (Rafa Marín 82’), Sintes, Dotor, Arribas, Peter (Kenneth 92’), Hugo Vallejo, Latasa (Hugo Duro 22’).

Badajoz: Saldaña (Kike Royo 75’), Morgado, Maestre, Forgas, Corredera (Alves 62’), Cedenilla, Núñez (Clemente 54’), Pablo Vázquez, Adilson, Pascual (Dani Fernández 62’), Alayeto (Concha 75’).