Menu
/ RealMadridTV

Zidane: Nie myślę o Hålandzie, myślę o Eibarze

Foto: Zidane: Nie myślę o Hålandzie, myślę o Eibarze
Fot. RealMadridTV

Zinédine Zidane pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem La Ligi z Eibarem. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego telespotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Jego zapis pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

– Krytyka Sergio Ramosa? Nikt nie jest winny: ani reprezentacja, ani klub. Taki jest futbol. Niestety czasami dzieją się takie rzeczy. Wszystkie zespoły mierzą się z tym w roku. To jest część futbolu, której nie lubimy, ale tak się dzieje. Musimy to zaakceptować. Nikt nie jest tu winny. Chcemy, żeby Sergio wrócił jak najszybciej. Wiemy, jaki to zawodnik i kapitan. Wiemy, że zawsze chce grać. Doznał małego urazu i liczymy, że po prostu szybko do nas wróci.

– Plan na powrót Hazarda, możliwe minuty z Liverpoolem? Nie mamy planu, idziemy dzień po dniu. Nie będziemy niczego forsować. Najważniejsze, żeby był dobrze wyleczony. On czuje się lepiej i idziemy dalej. Nie widzę go za 5 dni, 10 dni czy tydzień. Jeśli wróci za 3 dni, lepiej dla nas. Jeśli za 10 dni, też dobrze. On czuje się lepiej, bo powoli wraca do zespołu. A na jaki mecz wróci, zobaczymy.

– Kroos? Czuje się lepiej. Miał kontuzję, która nie pozwoliła mu zagrać w kadrze. Został z nami, dzisiaj trenował z nami i zobaczymy... Mamy wiele meczów i nie zrobimy niczego głupiego. Zobaczymy, jak będziemy nim zarządzać. Jest z nami i czuje się dobrze, to jest najważniejsze.

– Ojciec Hålanda i Raiola w Madrycie i Barcelonie? Odpowiem klarownie, ale męczy mnie mówienie tego samego. To nie mój zawodnik. Nie będę oceniać niczego, co dzieje się na zewnątrz. Nie będę wchodzić w te sprawy. Nas, mnie i zawodników, interesują nasze sprawy. Męczy mnie powtarzanie wam tego samego. Tobie czy koledze w tych sprawach odpowiem to samo. Pytajcie o futbol... Naprawdę, taka jest prawda. Moja praca i to, co mnie motywuje, to codzienność. Myślimy tylko o meczu, a co wydarzy się w kolejnym sezonie? Nie wiem.

– Wyjazd Ramosa na kadrę był poprawną decyzją? Czuł się dobrze, by pojechać na reprezentację. Nie zagrał z nami, ale to był uraz na 3-4 dni i po nich czuł się lepiej. To był normalny proces. Tam trochę pograł, a po meczu miał złe odczucie i to mała kontuzja. Oby mógł szybko do nas wrócić.

– Ramos zapytał mnie o pozwolenie na wyjazd na reprezentację? Wiesz, jak to działa. Jest selekcjoner, który wybiera piłkarzy. Ja w to nie wchodzę. A potem albo możesz grać, albo nie możesz, tyle. Sergio był dostępny, pojechał i stało się, co się stało.

– Czy jako trener nie myślę o kolejnym sezonie i potencjalnym transferze Hålanda? Nie, myślę wyłącznie o jutrzejszym meczu z Eibarem.

– Wybory na prezesa i kontuzja komplikują pozostanie Ramosa? Nie wiem, nie sądzę... Chcemy, żeby Sergio tu został. To moje odczucie jako trenera na podstawie tego, kim jest i co tu zrobił. To jedna część tej sytuacji. A co do kontuzji, zawsze pozostajemy w kontakcie z reprezentacją. Niestety nie udało się uniknąć kontuzji, ale wielu ma problemy w tym sezonie.

– Czy pozytywnie oceniam to, że dyrekcja spotyka się z przedstawicielami innych piłkarzy w środku sezonu? Każdy robi tu, co chce. Ja w nic nie wchodzę. Każdy robi to, co uważa za słuszne. Powtórzę kolejny raz: moja praca to dobre przygotowanie drużyny do meczu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!