Hiszpania remisuje z Grecją, 45 minut Ramosa

Hiszpania zremisowała z Grecją 1:1 i zaliczyła falstart w eliminacjach do mundialu w Katarze. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Morata, a Sergio Ramos rozegrał pierwsze 45 minut.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem dominacji Hiszpanów. To podopieczni Luisa Enrique byli przy piłce i rozgrywali swoje akcje, ale długimi momentami można było odnieść wrażenie, że to ta sama kadra, co na mundialu w Rosji. Gospodarze nie zbliżali się do pola karnego rywali, raczej rozgrywali piłkę we własnej strefie obronnej i w środku pola. Nieco emocji wprowadził dopiero Dani Olmo, którego strzał zza pola karnego wylądował na poprzeczce. Chwilę później błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Ramos i Grecy mieli potencjalnie groźną sytuację, ale kapitan kadry szybko się zreflektował. Impas przerwał natomiast Morata, wykorzystując świetne podanie Koke i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:0.

Na drugą połowę nie wyszedł już Sergio Ramos, jednak hiszpańskie media informują, że nie ma żadnego problemu ze zdrowiem kapitana, a zmiana była umówiona wcześniej. Zastąpił go Iñigo Martínez, któremu dziesięć minut zajęło sprokurowanie rzutu karnego, po którym Grecy wyrównali. Chwilę później na boisku pojawili się Pedri i Bryan, a Luis Enrique miał nadzieję na odmianę wyniku. Choć w grze Hiszpanów faktycznie pojawiło się nieco więcej dynamiki, to nadal bardzo trudno patrzyło się na ich boiskowe poczynania.

Ostatecznie nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o wynik. Można więc gołym okiem zauważyć, jak wiele traci La Roja na nieobecności Sergio Ramosa. Hiszpanie tracą więc pierwsze punkty w eliminacjach do mundialu w Katarze już w pierwszej kolejce, ale martwiący z pewnością był przede wszystkim styl gry podopiecznych Enrique.

Hiszpania – Grecja 1:1 (1:0)
1:0 Álvaro Morata 33' (asysta: Koke)
1:1 Anastasios Bakasetas 56' (rzut karny)

Hiszpania: Simón; Llorente, García, Ramos (46' Martínez), Gayà; Koke (72' Thiago), Rodri; Olmo (64' Pedri), Canales (64' Gil), Torres (72' Oyarzábal); Morata.

Grecja: Vlachodimos; Bakakis, Papadopoulos, Tzavellas, Tsimikas (80' Kyriakopoulos); Mantalos (46' Tzolis), Zeca, Bouchalakis; Limnios (46' Siopis), Bakasetas (78' Giakoumakis), Masouras (65' Fortounis).