Oceny zawodników po meczu z Celtą

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Celtą 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Na Balaídos raczej się nie napracował. Celta poza golem oddała dwa celne strzały. W pierwszej połowie Courtois miał bardzo łatwą piłkę do obrony, w drugiej skutecznie interweniował po strzale zza pola karnego. Przy golu był bez szans. Dobry występ, choć bez większej historii.

17. Lucas Vázquez

To właśnie on miał najwięcej udanych dryblingów (4/6) ze wszystkich piłkarzy, którzy wczoraj zagrali, ale można było odnieść wrażenie, że nie daje w ofensywie tyle, ile by mógł. W obronie nie było dramatu, jednak był to co najwyżej przeciętny występ Lucasa, który znów wystąpił na boku defensywy. Jedna z jego strat zakończyła się kontratakiem Celty, która mogła strzelić gola na 2:2.

5. Varane

Regularnie wybijał piłkę po dośrodkowaniach gospodarzy i dominował w powietrzu. Przez większość meczu dobrze radził sobie z napastnikami Celty, którym po prostu brakowało argumentów.

6. Nacho

Znowu sobie poradził, co nikogo już nie powinno dziwić. 31-latek zagrał dobre spotkanie. Chętnie wchodził w pojedynki i większość z nich wygrywał. Grał też spokojniej niż w starciu z Atalantą, co przy tym arbitrze było bardzo rozsądne.

23. Mendy

Francuz ponownie skupiał się raczej na tym, by nie przeciekało z tyłu. W defensywie był nie do przejścia, a często gdy próbował wyjść z akcją, rywale powstrzymywali go faulem. Zaliczył też kilka dość prostych strat i ostatecznie – przede wszystkim w ataku – nie pomógł zespołowi.

14. Casemiro

Podział ról w środku pola jest jasny – Kroos i Modrić grają piłką, Valverde dokłada do tego swoje płuca i bieganie od pola karnego do pola karnego, a Casemiro to wszystko ubezpiecza. Wczoraj Brazylijczyk bardzo dobrze radził sobie w pojedynkach z rywalami, odzyskał mnóstwo piłek, był też najczęściej faulowanym zawodnikiem Realu Madryt. Jego wysiłek w defensywie był nieoceniony. Plus także za wybicie strzału Aspasa z rzutu wolnego.

15. Valverde

Dobrze znów widzieć go w dobrej dyspozycji fizycznej. Grał bliżej prawej strony, gdzie też może wykorzystać swoją szybkość. We wczorajszym spotkaniu nie było ku temu okazji, jednak Fede wykonał kawał dobrej roboty. Nie był pierwszoplanową postacią, ale też trudno jednoznacznie ocenić, co zrobił w tym spotkaniu źle. Mógł nawet zaliczyć asystę lub strzelić gola, ale podał do Viníciusa, co mogło nie być dobrym wyborem.

10. Modrić

Nie był to wybitny mecz Chorwata, jednak i tak zrobił swoje. Nieźle radził sobie w środku pola i nie odpuszczał, gdy cały zespół pracował w pressingu. W doliczonym czasie gry powalczył o piłkę, dzięki czemu akcja na 3:1 w ogóle mogła się rozpocząć. Niezłe spotkanie, ale nie tak dobre jak z Atalantą.

8. Kroos

Świetnie czuje się w Vigo i po raz kolejny to udowodnił. Tym razem nie strzelił gola, ale zaliczył dwie asysty, które wcale nie były takie oczywiste. Przy pierwszym golu stworzył kapitalną okazję Benzemie, gdy przeciwnik zupełnie nie spodziewał się takiej akcji. Przy drugim nie naciskał na alibi, poszedł do końca, dzięki czemu piłka ponownie trafiła pod nogi Karima. Mały minus za faul na Aspasie, który raczej był niepotrzebny. Efektem tego przewinienia była żółta kartka i rzut wolny, po którym padł gol kontaktowy dla rywala.

9. Benzema

Dwa gole i asysta. Bezapelacyjny bohater spotkania. A przecież mogło być jeszcze lepiej. Trochę zbyt mocno dośrodkował piłkę do Viníciusa w pierwszej połowie, w drugiej miał świetną okazję po odebraniu piłki, ale nieco pospieszył się ze strzałem. Szukanie jednak dziury w całym jest nie na miejscu. Był to niemal kompletny występ Karima.

20. Vinícius

Mało jest piłkarzy, którzy z uporem maniaka szukają dryblingu i robią to z taką skutecznością. Brazylijczyk znów wyglądał bardzo dobrze pod względem fizycznym. Potrafił uciec obrońcom rywala, bardzo dobrze radził sobie wtedy, gdy cały zespół wychodził wyżej. Szkoda, że zabrakło konkretów, bo tradycyjnie miał kilka okazji, w których mógł zachować się lepiej.

11. Asensio

Trudno doszukiwać się czegoś złego w 23-minutowym występie, podczas którego piłkarz 12 razy jest przy piłce, ani razu jej nie traci, notuje podanie kluczowe i strzela gola. Trudno też jednocześnie przesadnie go chwalić. Tę sytuację akurat musiał wykorzystać i większe brawa należą mu się za wyprowadzenie akcji i odpowiednie ustawienie się przed dograniem Benzemy. Dobrze by jednak było, gdyby był aktywniejszy i miał większy udział w grze Królewskich, zwłaszcza gdy wchodzi z ławki rezerwowych.