Advertisement
Menu
/ getfootballnewsfrance.com, Chiringuito

L’Équipe: PSG grozi Mbappé wystawieniem na sprzedaż

Kylian Mbappé odkłada podjęcie decyzji o swojej przyszłości. Paris Saint-Germain ma grozić jego sprzedażą.

Foto: L’Équipe: PSG grozi Mbappé wystawieniem na sprzedaż
Fot. Getty Images

Leonardo, dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, dwa tygodnie temu stwierdził, że klub dochodzi do momentu, w którym czas podjąć decyzję w sprawie Mbappé, z naciskiem na rozstrzygnięcie sytuacji przez samego zawodnika. Niektóre źródła podawały, że Les Parisiens oczekiwali od atakującego informacji zwrotnej w sprawie przyszłości do czasu rozegrania rewanżu z Barceloną, który odbędzie się dzisiaj.

L’Équipe w najnowszej aktualizacji podaje, że 22-latek odkłada podjęcia decyzji nawet przy tak wyraźnych naciskach ze strony klubu. Piłkarz i jego otoczenie nie czują pośpiechu i chociaż PSG oczekuje praktycznie natychmiastowej odpowiedzi, Francuz nie myśli o tym, by wystosować ją w najbliższym czasie. Les Parisiens mają więc wypuszczać informacje, że albo piłkarz przedłuży kontrakt i zrobi to niedługo, albo zostanie wystawiony na sprzedaż, a klub aktywuje na lato wielki Plan B.

Przedstawiciele Mbappé odbyli już kilka spotkań z PSG, które jest gotowe podsunąć zawodnikowi nawet 5-letnią umowę na, jak pisze gazeta, bardzo atrakcyjnych warunkach przy obecnym kryzysie finansowym. Atakujący ma jednak czuć, że nie odpowiedziano w pełni na wiele z jego pytań i wątpliwości. Stąd wciąż ma znajdować się w „procesie myślenia” nad swoją przyszłością. Klub odpowiada, że najwyższy czas go podsumować i podjąć decyzję, bo jeśli Mbappé nie zamierza podpisywać nowej umowy, czas znaleźć na niego kupca, bo nikt nie wyobraża sobie czekania rok, by zapewne wypuścić go wtedy gdzieś za darmo.

„Patrząc na stawkę tej gierki, klub jest zmuszony, by się tak zachowywać. Przy tego typu zawodniku dojście do sytuacji, w której zostają mu mniej niż 2 lata kontraktu, powinno być wręcz czymś nielegalnym”, cytuje L’Équipe źródło zbliżone do negocjacji. Dziennik dodaje, że wszystko wskazuje na to, iż 22-latek zamierza milczeć w tym temacie do końca sezonu i pozostaje pytanie, czy PSG jest w stanie to zaakceptować? Jest dopiero początek marca, a Les Parisiens już odczuwają presję.

W programie Chiringuito jego prowadzący Josep Pedrerol poinformował, że do tej sytuacji dążył właśnie Florentina Pérez, by nie nękać Paris Saint-Germain, a być dla nich wyjściem właśnie z takiej sytuacji. Hiszpan dodał, że według jego informacji Mbappé chce przejść do Realu Madryt i problemem nie są dla niego pieniądze, a kwestia puszczenia go przez PSG. Pedrerol twierdzi też, że wielki Plan B Francuzów to pozyskanie Messiego i jego przyjaciela Kuna Agüero.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!