/ as.com

Cardona prowadzi do Ligi Mistrzyń

Plan wykonany. Po bramkach Marty Cardony i Chiomy Ubogagu piłkarki Real Madryt wygrały 2:0 zaległy mecz z EDF Logroño i odzyskały trzecie miejsce w tabeli Primera Iberdrola.

Kobieca drużyna Realu Madryt musiała się naczekać, by rozegrać zaległy mecz z Logroño, w którym chciała odzyskać miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Po porażce w Zubiecie zespół Davida Aznara stracił trzecie miejsce, na które wrócił dziś po wygranej 2:0 z ekipą z La Riojy. Wynik meczu w 42. minucie otworzyła Marta Cardona, a w końcówce kropkę nad i postawiła Ubogagu po podaniu Asllani, która dziś zaczęła mecz na ławce rezerwowych.

David Aznar zdecydował, że miejsce Szwedki w wyjściowej jedenastce zajmie Jessica Martínez. Ponadto, w środku pola Thaisę zastąpiła Teresa Abelleira. Roszady okazały się trafione, ponieważ już od początku Las Blancas zmusiły panie z Logroño do defensywy. W 5. minucie Jessica po podaniu Cardony pokonała Tajonar, jednak była wyraźnie wysunięta i bramka słusznie nie została uznana. Gospodynie zdecydowanie przeważały i w 42. minucie, po pojedynczej próbie ataku Logroño, w której Misa zatrzymała Judith, przeprowadziły śmiertelną kontrę, którą wykończyła Marta Cardona. Hiszpanka jest w gazie i drużyna wyraźnie na tym korzysta.

Druga połowa miało bardzo podobny scenariusz. Królewskie przeważały, ale długo nie mogły znaleźć sposobu na pokonanie Tajonar. Swoje szanse marnowały Jessica, Jakobsson i Asllani, która zameldowała się na placu gry po przerwie. Spokój przyszedł dopiero w 87. minucie, kiedy Chioma Ubogagu wykorzystała świetne podanie między liniami od Asllani i zdobyła bramkę na 2:0.

Real Madryt zdobył bardzo ważne trzy punkty, odzyskał trzecią pozycję w tabeli i powoli może marzyć o grze w Lidze Mistrzyń w przyszłym sezonie.

Real Madryt – EDF Logroño 2:0 (1:0)
1:0 Cardona 42’
2:0 Ubogagu 87’

Real Madryt: Misa; Kenti Robles (Malena, 89'), Ivana Andrés, Peter, Corredera; Kaci, Abelleira (Thaisa, 69'); Cardona (Ubogagu, 78'), Oroz, Jakobsson (Asllani, 69'); Jessica Martínez.
EDF Logroño: Tajonar; Caracas, Laia, Cazalla, Valderas; Chini (Cynthia, 76'), Ana Velázquez (Tavlo, 69'), Nyman (Ida Guehai, 59'); Judith (Valeria, 77'), Jade i Rebecca Elloh (Asantewaa, 57').