Menu
/ RealMadridTV

Zidane: Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy

Foto: Zidane: Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy
Fot. Getty Images

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu La Ligi z Realem Sociedad. Przedstawiamy zapis tego telespotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Estadio Alfredo Di Stéfano.

[SER] Jak ocenia pan mecz? Także taktycznie, przez moment graliście trzema stoperami. I czy coś jest Modriciowi, bo zdjął go pan przed końcem, gdy przegrywaliście?
Nie, nie, zdjęliśmy Lukę, bo wszedł Fede, ale nic więcej. Przeszliśmy na trzech stoperów, bo nie podobał mi się nasz start do pressingu, ale potem szybko to zmieniliśmy. Moim zdaniem dominowaliśmy i szkoda jedynie tego, że mieliśmy 3-4 okazje bramkowe w pierwszej połowie, ale nie trafiliśmy. Poza tym w drugiej połowie też mieliśmy wiele sytuacji. Weszła jedna piłka i chociaż tyle. Tracimy dwa punkty, bo graliśmy u siebie, ale jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy.

[Onda Cero] Imanol powiedział, że wynik jest sprawiedliwy, a pan mówi, że jest zadowolony z drużyny. Czy pana zdaniem zasługiwaliście na więcej, a remis nie jest tym, co powinniście sobie wywalczyć?
Uważam, że tak, zasłużyliśmy na dużo więcej, szczególnie patrząc na nasze okazje bramkowe. Jednak się nie udało, szczególnie zabrakło gola w pierwszej połowie, który mógł całkowicie zmienić mecz. Oni mieli jedną sytuację i strzelili jednego gola. Dominowaliśmy, ale cóż... Taki jest futbol. My też mieliśmy mecze, w których wygrywaliśmy, a pewnie na to nie zasługiwaliśmy. To niczego nie zmienia. Jest z nami dobrze, mamy 5 zwycięstw i remis, trzeba iść dalej z myślą, że daleko do końca.

[COPE] W poprzednim sezonie po tej samej kolejce mieliście tyle samo punktów i traciliście dwa oczka do Barcelony. Teraz tracicie 5 do Atlético. Czy pana zdaniem musicie zdobyć koniecznie komplet oczek do końca, by zdobyć mistrzostwo? Czy uznaje pan za praktycznie obowiązek wygranie w niedzielę na Wandzie? Czy może uważa pan, że dwójka rywali też straci jeszcze wiele punktów?
Dobrze wiesz, że wszyscy tracą punkty w sezonie. Cóż, wiemy, że musimy zdobywać punkty. My też je traciliśmy. Kończę tym i powtarzam to wiele razy, ale jest tak, że daleko do końca.

[Chiringuito] Dzisiaj zremisowaliście po 5 zwycięstwach z rzędu, ale moja opinia jest taka, że dzisiaj obejrzeliśmy najlepszych mecz z tych sześciu. Piłkarze walczyli, grali dobrze, stworzyli wiele sytuacji...
Tak, tak...
Czy pan się ze mną zgadza, ze to był najlepszych mecz z ostatnich sześciu?
Nie wiem, czy był najlepszy, bo zawsze mówi się, że najlepszy mecz to wygrany mecz. Jednak to prawda, że dzisiaj rozegraliśmy dobre spotkanie. Nie wiem, czy najlepsze z sześciu, ale dzisiaj straciliśmy dwa punkty. Dlatego boli mnie ten wynik z powodu wysiłku zawodników, ale to niczego nie zmienia. Możemy być zadowoleni z tego, co robimy. Trzeba teraz iść dalej. Daleko do końca... Dzisiaj klarownie dominowaliśmy w meczu.

[MARCA] Mówi pan o niewykorzystanych sytuacjach. Czy Karim Benzema zdąży na derby?
Cóż... Karim może być z nami, tak. Zamysł jest taki, żeby był z nami. Jednak jeszcze zobaczymy, bo ciągle nie pracował z ekipą. Ocenimy to jutro. Myślę, że jest z nim lepiej, czuje się dużo lepiej i jutro ocenimy Karima.

[AS] Vinícius rozegrał dzisiaj 100. mecz w Realu Madryt i zdobył bramkę. Jak ocenia pan tego gola? Jak ocenia pan całą drogę Viníciusa w Realu Madryt? Pracuje pan z nim praktycznie już 2,5 sezonu.
Cieszę się z jego gola, bo na końcu dał nam remis. Nic, musimy iść dalej. On też to robi, ciężko pracuje i razem będziemy robić to dalej.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!