Atlético przegrywa z Levante

W ramach 24. kolejki Primera División Atlético podejmowało Levante i przegrało spotkanie z Granotas. Jak więc wygląda obecnie sytuacja w tabeli?

24. kolejka Primera División rozpoczęła sie wczoraj od meczu Realu Betis z Getafe, który był niemal równie ciekawy, jak rozgrywki bierek podwodnych. Z dwóch rzutów karnych Andaluzyjczycy wykorzystali zaledwie jeden, ale i tak dał on im zwycięstwo 1:0, które przynajmniej na chwilę pozwoliło przeskoczyć Villarreal. Sobotnie granie natomiast rozpoczęły nam ekipy Elche i Eibaru. Beniaminek zaprezentował sie zaskakująco solidnie przy dość słabym Eibarze. Rusznikarze nie byli w stanie zagrozić bramce rywali i przegrali 0:1.

Niezwykle ważnym meczem dla kibiców Realu Madryt i Barcelony był ten na Wanda Metropolitano, gdzie Atlético podejmowało Levante. Bardzo szybko stuprocentową sytuację miał Morales, ale mając przed sobą jedynie Oblaka uderzył tuż obok słupka. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze, i po trzydziestu minutach gry El Comandante wykorzystał nieco szczęśliwą przebitkę i trafił do siatki. W pierwszej połowie gospodarze grali bardzo słabo, ale to zmieniło się w drugiej. Stworzyli sobie szybko co najmniej kilka świetnych sytuacji, ale trzy czwarte z nich zmarnował Félix. Suárez uderzył w słupek z rzutu wolnego, ale cuda w bramce wyprawiał Cardenas. W ostatniej minucie Jan Oblak udał się w pole karne rywali przy rożnym, co wykorzystał De Frutos i trafił do siatki niemal z własnej połowy. Atlético więc przegrywa 0:2 i daje życie Realowi i Barcelonie. Ich przewaga nadal jest w miarę bezpieczna, ale nawet w połowie nie tak bezpieczna, jak jeszcze 12 dni temu.