Menu
/ twitter.com

Niesamowita przemiana Bernabéu [VIDEO]

Foto: Niesamowita przemiana Bernabéu [VIDEO]
Fot. NuevoBernabéu

Klub ujawnia, jak na stadionie przebiegają prace remontowe, które rozpoczęły się w ubiegłym roku. Bernabéu ma zostać oddane do pełnego użytku w 2022.

Przebudowa Santiago Bernabéu przebiega zgodnie z planem. Real Madryt w pełni wykorzystuje zaistniałą sytuację i okoliczności związane pandemią, która doprowadziła do tego, że Królewscy rozgrywają swoje spotkania bez kibiców w Valdebebas na Alfredo Di Stéfano. W tym czasie zmienia się wygląd i oblicze stadionu, który niebawem stanie się najnowocześniejszym obiektem na świecie.

Los Blancos pochwalili się w ostatnim czasie postępami prac, pokazując w mediach społecznościowych filmik, na którym szczegółowo widać, jak zmienia się Bernabéu. Widzimy na nim spory wykopany teren, który przez Hiszpanów nazywany jest „jaskinią”, gdzie chować ma się wysuwana murawa, czy czteropiętowy parking przy Plaza de los Sagrados Corazones, przy którym pojawi się deptak. Największe wrażenie ma robić jednak nowy dach i wszystkie konstrukcje, na których będzie się opierać.

Królewscy pokazują także fundamenty stadionu przy ulicy Padre Damián oraz nowe składane trybuny, które pozwalają na szybkie dotarcie do obiektu. Filmik pokazuje też konstrukcję pierwszej z czterech megakratownic, które mają podpierać nowy dach, dając wyobrażenie o wielkości tego nowego i spektakularnego Bernabéu.

Wartość przebudowy Santiago Bernabéu to 575 milionów euro, które dzielą się na następujące inwestycje: 300 milionów euro na prace budowlane; 100 milionów euro na wyposażenie technologiczne obiektu; 175 milionów euro na poprawienie infrastruktury, która pozostanie na stadionie. Nowy obiekt ma mieć dobudowane 3 tysiące miejsc, ale jego pojemność pozostanie taka sama (oficjalnie 81 044 widzów), bo dodatkowe siedziska pozwolą zwiększyć komfort i dostępną przestrzeń w innych sektorach. Oficjalnie prace budowlane rozpoczęły się w maju 2019 roku.

Klub wziął na tę przebudowę kredyt w amerykańskich i hiszpańskich bankach, który razem z odsetkami będzie kosztować go 796,5 miliona euro i będzie spłacany przez 27 lat od 2023 roku. Spekulowano, że przychody z tytułu wykorzystania obiektu mają wzrosnąć o 150 milionów euro rocznie.

W związku z wdrożeniem pomysłu chowanej murawy media informują, że Florentino Pérez poprosił wspomniane instytucje finansowe o powiększenie kredytu o 160 milionów. Rata ma przez to wzrosnąć z 29,5 miliona euro rocznie do około 37-38 milionów euro rocznie. Jeśli te liczby są prawdziwe, bo klub nie poinformował o nich oficjalnie, to w sumie Real Madryt będzie mieć do spłaty w latach 2023-2049 prawie miliard euro, rozłożony oczywiście na 27 rocznych rat.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!