Blaugrana wygrała w środę po dogrywce z Granadą w ćwierćfinałach Pucharu Króla, przeprowadzając remontadę z wyniku 0:2. Antoine Griemzann i Riqui Puig jedną z bramek świętowali poprzez wykonanie gestu uderzania piłeczki golfowej. Niespodziewanie w czwartek klub na Twitterze opisał zdjęcie tej cieszynki parafrazując flagę walijskich kibiców dotyczącą Garetha Bale'a i uderzającą w Real Madryt.

W 2019 roku walijscy kibice po krytyce ekspertów i mediów z Madrytu w temacie gry i zachowań najpierw stworzyli specjalną przyśpiewkę ze słowami „Wales, golf, Madrid”, czyli po prostu „Walia, golf i Madryt”. Następnie na trybunach meczu reprezentacji pojawiła się też flaga, która zawiera te słowa i dopisek „w tej kolejności”. W listopadzie tamtego roku flaga była jednym z głównych elementów świętowania awansu Brytyjczyków na EURO, co wywołało wiele kontrowersji w stolicy Hiszpanii.
Barcelona w czwartek najpierw opisała zdjęcie Griezmanna i Puiga słowami "Barça. Comeback. Golf. In that order". Wpis został skasowany po kilku minutach i w jego miejscu pojawiło się to samo zdjęcie z opisem: „😍 Ten moment 😁 ⛳”. Madryccy dziennikarze krytykują zachowanie katalońskiego klubu, wskazując, że nie dalej jak kilkanaście godzin temu o braku szacunku w wypowiadaniu się o innych klubach i zawodników wypowiadał się Ronald Koeman.
Komentarze (81)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się