/ Leszczu, Mateo

Dublet Mayorala, gole Bale'a, Jovicia i Gómeza [VIDEO]

Ubiegły weekend był niezwykle owocny dla zawodników niedawno związanych z Realem Madryt. Dublet ustrzelił Borja Mayoral, bramki zdobyli Gareth Bale, Luka Jović czy Dani Gómez, a Jorge de Frutos zanotował kolejną asystę. Jak więc zaprezentowali się wypożyczeni i sprzedani?

Wypożyczeni

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz Pucharu Anglii z Wycombe i spisał się bardzo dobrze. Strzelił wyrównującego gola tuż przed przerwą i otworzył swojej ekipie drzwi do remontady. Ponadto wygrał aż pięć pojedynków, często stwarzając przewagę. Bardzo dobre zawody Walijczyka, który po raz pierwszy od 19 stycznia 2020 roku i meczu z Getafe (19. kolejka tamtego sezonu) rozegrał pełne 90 minut w meczu klubowym. Warto również zwrócić uwagę na słowa Mourinho, który powiedział, że „nie da Garethowi minut za nic”. Taki mecz może tylko poprawić sytuację Bale'a.
Ocena WhoScored: 8,3/10

Brahim Díaz (Milan)
Mecz z Atalantą rozpoczynał na ławce rezerwowych. Do przerwy Milan przegrywał 0:1, więc drużyna potrzebowała reakcji i Brahim pojawił się na murawie od początku drugiej połowy. Niewiele jednak zdziałał. Dużo operował w środku boiska i brakowało jakiegoś błysku z jego strony. Popisał się jednym strzałem, który otarł się o słupek, ale to było już przy stanie 0:3 dla Atalanty. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Nie wystąpił w pucharowym meczu z Southampton, ponieważ ciągle ma problemy zdrowotne. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wróci do gry. Kanonierzy bez niego przegrali 0:1 i odpadli z rozgrywek FA Cup, co oznacza, że nie obronią w tym roku tego trofeum.

Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
Znów zrobił swoje. W spotkaniu z Arminią Bielefeld zameldował się na boisku w 66. minucie, gdy jego zespół prowadził 4:1. W 75. minucie ustalił wynik meczu, wykorzystując podanie Kamady. Przyjął prawą nogą, uderzył lewą i sprawa była załatwiona. Był aktywny, zaangażowany w pressing i rozegranie piłki. Oddał jeden strzał i wypracował jedną bardzo dobrą okazję Kosticiowi, który jednak jej nie wykorzystał. Jego udane zagrania z tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Takefusa Kubo (Getafe CF)
Bardzo słaby mecz rozegrał Japończyk na wyjeździe z Athletikiem, podobnie jak całe Getafe. Przy 44 kontaktach z piłką zaliczył aż 20 strat. Z drugiej strony był jednym z niewielu, który cokolwiek próbował stworzyć w ofensywie, więc nie można go tak całkowicie ganić. Nie pomógł jednak w żaden sposób swojej drużynie i opuścił boisko w 69. minucie Z pewnością musi grać znacznie lepiej. Los Azulones ostatecznie przegrali 1:5.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,0/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Rzymianie ponownie mierzyli się ze Spezią, tym razem w Serie A. To był udany rewanż Mayorala i spółki. 23-latek rozegrał całe spotkanie, strzelił dwa pierwsze gole dla swojego zespołu, zaliczył też asystę drugiego stopnia przy trzeciej bramce. Zmarnował jedną okazję, ale wypracował też świetną sytuację koledze, który też jednak się nie popisał. Ostatecznie Roma wygrała 4:3, a decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Skrót tego starcia i najważniejsze akcje Mayorala możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 8,3/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Znów znalazł się w meczowej kadrze, ale ponownie na tym się skończyło. Z ławki obserwował, jak jego koledzy przegrywają z Borussią Mönchengladbach 2:4.

Jesús Vallejo (Granada)
Kontuzje zmuszają Diego Martíneza do eksperymentów. Jednym z nich było ustawienie Jesúsa w środku pomocy w spotkaniu z Osasuną. Zupełnie się to nie sprawdziło. Hiszpan szybko otrzymał żółtą kartkę i był wyraźnie zagubiony na tej pozycji. Do przerwy rywale prowadzili 2:0 i trener postanowił zmienić ustawienie. W związku z tym Vallejo nie pojawił się na murawie w drugiej połowie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,7/10

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta zremisowała z Eibarem 1:1. Miguel wszedł na boisko dopiero w 80. minucie. Zaliczył 8 kontaktów z piłką, z których żaden nie miał szczególnego wpływu na boiskowe wydarzenia.
Ocena Marki: brak

Jorge de Frutos (Levante UD)
Świetny mecz Jorge przeciwko Realowi Valladolid. Hiszpan po godzinie gry przeprowadził rajd prawą stroną i świetnie dograł do Daniego Gómeza, notując asystę. Do tego dorzucił sporo pracy w obronie (dwa odbiory) i stwarzał przewagę w ataku, wygrywając trzy pojedynki. Ostatecznie jednak Levante zremisowało 2:2, ale De Frutos może być w pełni zadowolony ze swojej gry.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,7/10

Dani Gómez (Levante UD)
Hiszpan strzelił otwierającą bramkę dla Levante w meczu z Realem Valladolid, przez co jego występ oceniamy w miarę pozytywnie, ale poza tym spisał się dość przeciętnie. Dość często grał „na ścianę”, co przy Moralesie i Rogerze może być przydatne. Nie widać jednak po nim indywidualnego błysku, choć być może to Paco López zaleca mu, by nie wdawał się w pojedynki. Ostatecznie jednak został zmieniony w 78. minucie, a Levante zremisowało 2:2.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Inter grał na wyjeździe z Udinese i z pewnością miał nadzieję na komplet oczek w pogoni za Milanem. Tymczasem jednak ekipa Nerazzurrich nie mogła przebić się przez defensywę Udine i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Sam Achraf również zagrał raczej słabe spotkanie. Miał dużo więcej swobody w ofensywie, ale tylko dwa udane pojedynki w takim meczu nie są dobrym sygnałem. W defensywie natomiast nie był zbyt często kłopotany, choć całkiem nieźle asekurował swoją stronę. Przeciętny mecz w wykonaniu Marokańczyka.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Hiszpan całe spotkanie Pucharu Anglii z Wycombe przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy wygrali 4:1.

James Rodríguez (Everton)
Dwukrotnie dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Richarlisona i Yerry'ego Miny, dzięki czemu może cieszyć się z dwóch asyst. Everton bez większych problemów pokonał Sheffield Wednesday 3:0, a James miał spory udział w tej wygranej. Zanotował aż osiem podań kluczowych. Jego asysty i świetną sytuację wypracowaną właśnie przez Kolumbijczyka możecie obejrzeć na tym skrócie.
Ocena WhoScored: 8,6/10

Óscar Rodríguez (Sevilla)
W dalszym ciągu ma problemy zdrowotne, dlatego nie pojawił się w kadrze Sevilli na spotkanie z Cádizem. Gospodarze wygrali na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán 3:0 po hat-tricku En-Nesyriego.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Jego zespół zremisował na wyjeździe z Levante 2:2, ale Javi znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

Alberto Soro (Granada)
Mecz z Osasuną przesiedział na ławce rezerwowych. Granada przegrała to spotkanie 1:3.

Zawodnik kolejki: Borja Mayoral