Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ YouTube

Laso: To bardzo cenne zwycięstwo dla nas

Pablo Laso wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu z Tenerife. Wyróżnił pracę Carrolla, a także chwalił obu rozgrywających.

Foto: Laso: To bardzo cenne zwycięstwo dla nas
Fot. Getty Images

– Myślę, że moi zawodnicy wykonali niesamowitą pracę, przede wszystkim pod względem mentalnym, ponieważ rywale w pierwszej połowie mieli bardzo dobrą skuteczność i grali świetnie w ofensywie. Trafili chyba 8 na 12 rzutów za trzy punkty. Niektóre były po naszych błędach, a na inne Tenerife sobie zapracowało. Mimo tego ciągle utrzymywaliśmy się w meczu. Trzecią kwartę rozpoczęliśmy dobrze, ale później przeciwnicy naciskali, przede wszystkim w defensywie. Do tego my zaliczyliśmy kilka strat i zaczęliśmy zostawać w tyle, jednak nie wypadliśmy ze spotkania. Zawodnicy z ławki dodali nam świeżości. W ostatnich minutach meczu graliśmy bardzo dobrze ofensywnie i defensywie i prawdopodobnie stąd się wzięła końcowa różnica w wyniku. Jestem zadowolony ze zwycięstwa z drużyną, która rozgrywa znakomity sezon i dlatego znajduje się tak wysoko w tabeli. To bardzo cenne zwycięstwo dla nas.

– Przy takim terminarzu i tylu spotkaniach sądziliśmy, że to będzie dobry mecz dla Carrolla, chociaż staraliśmy się nie korzystać z niego w pierwszej połowie, żeby mógł być pewnym zaskoczeniem w drugiej części. Jaycee zagrał znakomicie w ofensywie, ale również świetnie spisał się w defensywie. Jego ocenia się przez pryzmat trafionych rzutów i doskonale wiemy, że pod tym względem on jest bardzo dobry, jednak dzisiaj rozegrał solidne spotkanie również w defensywie. Jestem zadowolony z jego występu i z pracy wszystkich.

– Alocén i Laprovíttola? Myślę, że obaj rozegrali bardzo dobre spotkanie. Początek w wykonaniu Carlosa był znakomity. Nadawał rytm naszej grze. Nie jest mu łatwo, bo to jego pierwszy rok w Realu Madryt. My jesteśmy zadowoleni z pracy, którą wykonuje i, krok po kroku, widać to na parkiecie. On zawsze wnosi dużo energii. To młody chłopak, którego bardzo cenimy. Ciągle jest bardzo młody, a gra na pozycji rozgrywającego, która jest bardzo trudna w Realu Madryt. Jestem przekonany, że w przyszłości da nam wiele radości. Jeśli chodzi o Nico, nie mam żadnych wątpliwości. Być może nie był to jego najlepszy mecz, ale był bardzo solidny. Dobrze czytał grę w defensywie i w ofensywie. Jestem zadowolony z pracy ich obu.

– Jeśli spojrzymy tylko na tabelę, to wygraliśmy na parkiecie drugiego zespołu, co dobrze o nas świadczy. Ogólnie sezon zasadniczy był bardzo dobry w naszym wykonaniu do tej pory. Wiedzieliśmy, że dzisiaj czeka nas trudny mecz z zespołem, który miał na koncie tylko dwie porażki. Graliśmy na trudnym terenie i z trudnym rywalem, ale każdy zawodnik dołożył coś od siebie i jestem zadowolony ze zwycięstwa.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!