Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ MARCA, as.com

Wstępne porozumienie ws. przedłużenia kontraktu Modricia

Luka Modrić doszedł z Realem Madryt do wstępnego porozumienia w sprawie przedłużenia umowy o jeden sezon, podają zgodnie MARCA i AS.

Foto: Wstępne porozumienie ws. przedłużenia kontraktu Modricia
Fot. Getty Images

Luka Modrić 2022 – takie zestawienie staje się rzeczywistością. Najpierw MARCA, a następnie AS podały, że 35-latek doszedł do wstępnego porozumienia z klubem, które po domknięciu pozwoli pozostać pomocnikowi w Realu Madryt do końca kolejnego sezonu. Jego obecna umowa wygasa po trwających rozgrywkach 30 czerwca 2021 roku.

Chorwat przekonał wszystkich swoją grą, chęciami, determinacją i liderowaniem ekipie na boisku i poza nim. Nikt nie wątpił w jego jakość piłkarską, ale przede wszystkim stawiano znak zapytania przy jego możliwościach fizycznych. Przez ostatnie 1,5 miesiąca miesiąc do spotkania z Granadą rozegrał on jednak wszystkie mecze w klubie i w reprezentacji, dominując w nich dzięki swojemu futbolowi, ale także formie fizycznej. Ten ostatni okres pozwolił mu otrzymać propozycję od klubu.

„Czuję się dobrze. W tych meczach, o których mówisz [z Interem i Barceloną], trener podjął takie decyzje i gdy mam zagrać od początku czy wejść, to zawsze staram się pomóc drużynie. Czuję się dobrze, czuję się mocny i uważam, że wciąż mam wystarczająco dużo futbolu w moich nogach oraz sił, by grać dalej. Jednak zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości. Wiele się mówi i zawsze dużo pyta się mnie o moją sytuację, ale zobaczymy. Ja jestem spokojny, chcę pomagać ekipie jak zawsze. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości”, mówił gracz w listopadzie przed spotkaniem Ligi Mistrzów z Interem.

MARCA podkreśla, że piłkarz zgodzi się na obniżkę pensji z obecnych 10,5 miliona euro netto, jakie zarabia, ale ciągle ma otrzymywać godne pieniądze dla zawodnika o jego statusie i historii. Modrić w ostatnich miesiącach pokazał, że jego priorytetem zawsze byli Los Blancos, bo według informacji gazety, odrzucał świetne propozycje finansowe z Kataru czy MLS. 35-latek był gotowy czekać do końca, bo wierzył, że istnieje szansa na pozostanie w stolicy Hiszpanii, gdzie zresztą planuje zamieszkać na stałe po zakończeniu kariery.

Zdobywca Złotej Piłki za 2018 rok przyszedł do klubu w 2012 roku za 35 milionów euro z Tottenhamu i obecnie rozgrywa swój 9. sezon w białej koszulce. Nowa umowa zapewni mu okrągłe 10 lat w Madrycie i pozwoli na zapisanie dodatkowej historii w Realu, w którym rozegrał już 363 meczów i zdobył 17 tytułów, w tym 4 Ligi Mistrzów.

W wieku 35 lat Luka jest najstarszym graczem w kadrze zespołu, ale jego gra wyraźnie przewyższa liczbę lat. Wiek sportowca liczy się jego postawą na arenie zmagań i Chorwat pokazuje, że zasługuje na pozostanie w drużynie. W obecnym sezonie Lukita wystąpił w 20 z 21 spotkań zespołu, rozgrywając 1410 minut (5. wynik w zespole) i notując 3 gole oraz asystę.

Pozostanie w Realu oznacza też najpewniej kontynuowanie kariery Modricia w reprezentacji. Wstępnie mówiono, że EURO 2020 będzie jego ostatnim turniejem w drużynie narodowej, ale przełożenie turnieju na 2021 rok i zbliżenie się dzięki temu znacząco do mundialu w Katarze, który zostanie rozegrany zaledwie 1,5 roku później, pozwalają myśleć o dalszej grze pomocnika dla Chorwacji.

AS w tym temacie dodaje, że do ustalenia pozostają małe szczegóły, ale można już informować o tym, że piłkarz pozostanie w Realu Madryt. Dziennik twierdzi, że Modrić zgodził się na obniżkę pensji głównie z powodu kryzysu finansowego wywołanego pandemią i zrozumienia trudnej sytuacji ekonomicznej klubu.

Ta informacja oznacza, że Królewskim do rozwiązania pozostają tematy przyszłości Sergio Ramosa i Lucasa Vázqueza, których umowy także wygasają w 2021 roku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!