Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Real Madryt wygrał u siebie z Athletikiem 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Bez jego interwencji w końcówce ten mecz zakończyłby się remisem. W pierwszej połowie mógł odpoczywać, ale w drugiej był na posterunku. Wpuścił gola, jednak po pierwsze na pewno nie można go za to obwiniać, a po drugie sam za pierwszym razem powstrzymał Andera Capę. Bohater ostatniej akcji i bohater meczu.

2. Carvajal

Ostatnio bez względu na to, kogo wystawia Zinédine Zidane na prawej obronie, rezultat jest imponujący. Carvajal wrócił niedawno do gry i w drugim meczu z rzędu ma bardzo duży udział przy golu. Tym razem świetnie dośrodkował do Benzemy przy najważniejszym golu w tym spotkaniu. Jeszcze przed poprzednim urazem oczekiwaliśmy od niego więcej w ofensywie i właśnie to dał wczoraj. W obronie również spisał się solidnie.

5. Varane

Przez większość spotkania radził sobie z szybkim Iñakim Williamsem, do tego górował też w powietrzu (pięć wygranych pojedynków główkowych na pięć). Nie zdążył przy golu Capy, jednak trudno akurat jego obwiniać za to trafienie czy doszukiwać się błędu.

4. Ramos

Na pewno mógł zachować się lepiej przy golu, gdy zbyt pewnie wyszedł do przodu, a potem dał się zaskoczyć przez Capę, który po prostu go wyprzedził przy wymianie piłki z De Marcosem. Ramos miał jednak najwięcej udanych zagrań defensywnych, do tego standardowo pomagał w wyprowadzeniu piłki. Imponował celnością długich podań (9/9).

23. Mendy

We wczorajszym spotkaniu podania do niego były bardzo solidną polisą. Praktycznie nie tracił piłek i wygrywał niemal wszystkie pojedynki. W obronie nie miał wiele pracy, ale nawet gdy musiał interweniować, robił to bez zarzutu.

10. Modrić

Znów zaczął mecz w pierwszym składzie, choć tym razem nie błyszczał tak jak w poprzednich spotkaniach. Ale i tak zdołał zanotować trzy podania kluczowe, w tym asystę do Benzemy przy golu, który był zarazem kropką nad i.

8. Kroos

No nareszcie. Toni próbował w tym sezonie strzałów z dystansu, ale dopiero wczoraj wreszcie się udało. To po faulach właśnie na nim z boiska wyleciał Raúl García. Tradycyjnie rzadko mylił się przy podaniach. Jedna z najjaśniejszych postaci w zespole Królewskich.

17. Lucas Vázquez

To był bardzo dziwny występ Lucasa. Warto na pewno podkreślić stworzenie niezłej sytuacji Benzemie nieoczywistym podaniem na początku meczu, ale też nie można zapominać o dwóch groźnych stratach, które mogły sprawić spory problem, gdyby Athletic był skuteczniejszy. Jego faul na żółtą kartkę też był bardzo groźny i mniej wyrozumiały sędzia mógłby go nawet wyrzucić z boiska. Mały dołek ulubionego żołnierza Zidane'a.

15. Valverde

Pod nieobecność Casemiro wskoczył do jedenastki, ale nie zastąpił Brazylijczyka na tej samej pozycji. Częściej wyglądało to tak, jakby operował na „dziesiątce”, między Modriciem i Kroosem a Benzemą. To przełożyło się na dwie niezłe sytuacje, ale niestety najpierw Urugwajczyk źle uderzył piłkę, a za drugim razem po kilku dość przypadkowych zagraniach zabrakło mu czasu i miejsca na precyzyjny strzał.

20. Vinícius

Takiego go znamy i… nie wszyscy lubimy. Potrafi pociągnąć z piłką do przodu, nieco zmobilizować obronę rywala i skupić na sobie jego uwagę, ale produkt końcowy wczoraj był dość mizerny. Liczba niewymuszonych strat jest niepokojąca. Do tego takie zachowania jak symulowanie (przy Varze, naprawdę, Vini?) czy kompletnie niezrozumiałe odpuszczenie Capie przy golu po prostu trzeba piętnować. Skończył mecz z asystą, ale nie zamazuje ona tych wszystkich złych zachowań Brazylijczyka.

9. Benzema

Jego występ świetnie opisał już Zinédine Zidane na pomeczowej konferencji prasowej. „Nie rozegrał wielkiego spotkania, ale strzelił 2 gole i to właśnie ma Karim”. Proste.

22. Isco

Wyglądał zaskakująco dobrze pod względem fizycznym i sprawnościowym, choć nie można jego występu oceniać pozytywnie. Był blisko strzelenia gola, ale trochę się pogubił w polu karnym rywala, choć piłka nie była prosta do opanowania. Dość niezrozumiale zachował się też przy ostatniej sytuacji Athleticu, gdy ruszył do Yeraya i zostawił Vesgę Kroosowi. Miał za to udział przy drugim golu Benzemy.

11. Asensio

Niestety znów nie było widać w jego grze żadnego progresu. Dostaje kolejne minuty, wchodzi w końcówce, gdy na boisku jest znacznie więcej miejsca, gdy do pracy w defensywie można dołożyć coś z przodu, a kończy się na stratach. Nie miał ani jednej interwencji w obronie, oddał jeden niecelny strzał i raz był faulowany. I na tym koniec.