Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ realmadrid.com

Laso: Zenit ma komplet zwycięstw na wyjazdach

Pablo Laso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Zenitem w Eurolidze. Podkreślał, że to będzie trudne spotkanie, ponieważ rywale jeszcze do tej pory nie przegrali na wyjeździe.

Foto: Laso: Zenit ma komplet zwycięstw na wyjazdach
Fot. Getty Images

– Drużyna ma się dobrze. Poprzedni tydzień był bardzo wymagający. Mieliśmy wtedy trzy trudne mecze zarówno na poziomie fizycznym, jak i mentalnym. Z tego powodu ważny był odpoczynek, żeby móc podejść do dwóch pojedynków z drużynami z wysokiego poziomu, czyli Zenitem i Unicają. Odzyskaliśmy Carrolla, który trenował już normalnie i zespół powinien w starciu z Zenitem zaprezentować poziom, jakiego ten rywal wymaga.

– Zenit jeszcze nie przegrał w tym sezonie Euroligi na wyjeździe. Doskonale wiedzą, co chcą grać. Praca Pascuala jest niesamowita. Stworzył bardzo rozpoznawalną drużynę, więc musimy się przygotować na bardzo trudny mecz po obu stronach boiska. Zenit jest świetnie przygotowany w obronie, tracą najmniej punktów w całej stawce. Mają solidnych graczy na każdej pozycji. Pangos gra na spektakularnym poziomie, mają w kadrze znakomitych zawodników i dobrze obsadzone są również pozycje pod koszem. Zenit gra bardzo konsekwentnie i ma na koncie komplet zwycięstw na wyjazdach.

– Możesz tracić wiele punktów i jednocześnie bronić dobrze. Po prostu grasz w innym rytmie w ataku. To prawda, że graliśmy z drużynami, które zabierają więcej czasu gry, takimi jak CSKA, Fenerbahçe, Crvena zvezda… Najważniejsze, żeby drużyna była w stanie się rozwijać, nie tylko w jednym aspekcie w obronie. Ogólnie jednak gramy lepiej w defensywie w ostatnich spotkaniach.

– Od marca wszyscy żyjemy w dziwnej sytuacji. Zdolność do adaptacji wszystkich zmusza nas do przeżywania różnych rzeczy. Teraz mamy grudzień i drużyna, ogólnie rzecz biorąc, potrafiła być bardzo konkurencyjna. Wygraliśmy Superpuchar i to był duży sukces. Nie skupiam się jednak tylko na wynikach. Potrafiliśmy się ciągle rozwijać i drużyna znajduje się na właściwej drodze. Od lata utrzymujemy wzrost formy.

– Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich zawodników. Garuba na przykład niesamowicie odpowiada na zaufanie. Tak samo Abalde. Przypadek Alocéna jest trudniejszy, ponieważ gra na pozycji, która w Realu Madryt zawsze jest skomplikowana. Mnie również to się przytrafiło, ale on pracuje bardzo dobrze. Jestem zadowolony z jego pracy.

– 200. zwycięstwo w Eurolidze? Bardzo pozytywnie to oceniam. Jeśli się docenia pracę trenera i klubu, można czuć dumę. To nie tylko moja zasługa, lecz wielu ludzi. Mam nadzieję, że pokonamy Zenit.

– Należę do grona osób, które nie rozumieją sportu bez publiczności. To jest część spektaklu i chciałbym, żeby kibice wrócili jak najszybciej, ponieważ to by znaczyło, że wraca normalność. Fani są bardzo ważną częścią sportu.

– Rywalizacja z Xavim Pascualem? Nie ma czegoś takiego. Niech wszystkie takie rywalizacje będą między przyjaciółmi. Utrzymuję z nim bardzo dobre relacje i szanuję jego pracę. Jego osiągnięcia mówią same za siebie. Tu chodzi o mecz Realu Madryt z Zenitem.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!