Hiszpania jedzie na Mundial

Reprezentacja Hiszpanii odniosła zwycięski remis w wyjazdowym meczu ze Słowacją

Reprezentacja Hiszpanii odniosła zwycięski remis 1-1 w wyjazdowym meczu ze Słowacją. W pierwszym meczu przyjezdni pokonali u siebie naszych południowych sąsiadów 5-1. Tym samym Hiszpanie zapewnili sobie awans do Mistrzostw Świata 2006.

Pierwszą bramkę zdobył w 50 minucie wprowadzony po przerwie Filip Hološko, który będąc sam na sam z Ikerem Casillasem, pięknym strzałem umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Wyrównał w 71 min., po podaniu Fernando Morientesa, David Villa wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Bramek dla Hiszpanów byłoby więcej, gdyby nie znakomita postawa bramkarza Słowaków, Kamila Čontofalskiego.

90 minut rozegrał Iker Casillas oraz Michel Salgado, 65 minut Raúl. W 74. minucie Xaviego zastąpił Sergio Ramos.

Słowacja - Hiszpania 1:1
Bramki: Filip Hološko (50') - David Villa (71')
Sędziował: Markus Merk (Niemcy). Widzów: 30 000.

Słowacja: Kamil Čontofalský; Radoslav Zabavnik, Martin Škrtel, Roman Kratochvil, Ján Ďurica; Peter Hlinka, Ivan Hodúr (46' Filip Hološko), Vratislav Greško (77' Marek Čech), Matej Krajčík; Róbert Vittek, Szilárd Németh (84' Branislav Fodrek).

Hiszpania: Iker Casillas; Michel Salgado, Carles Puyol, Pablo, Antonio López; Rubén Baraja, Xavi (74' Sergio Ramos), Xabi Alonso, Vicente; Raúl (65' Fernando Morientes), Fernando Torres (62' David Villa).

Ponadto awans poprzez baraże uzyskały reprezentacje Australii, Trynidadu i Tobago, Szwajcarii oraz Czech.