Druga wygrana Arsenalu w International Champions Cup

Tym razem Kanonierzy pokonali Fiorentinę

Tuż przed potyczką Realu Madryt z Bayernem Monachium w Charlotte swój drugi mecz w ramach International Champions Cup rozegrał najbliższy rywal Los Blancos, Arsenal. Londyńczycy pokonali Fiorentinę, choć wynik 3:0 nie do końca odzwierciedla to, co działo się na Bank of America Stadium.

Unai Emery nie postawił na szczególnie mocny skład i poza obroną postawił na eksperymentalne zestawienie. W pierwszym składzie zagrali między innymi Robbie Burton, James Olayinka czy 17-letni Bukayo Saka. Rezultat szybko jednak był korzystny dla Kanonierów. Do przodu ruszył Kolašinac, dość szczęśliwie trafiła do Eddie'ego Nketiaha, a ten bez większych problemów pokonał Bartłomieja Drągowskiego. W przeciwieństwie do wczorajszego meczu Los Blancos, w przerwie nie doszło do wielu zmian.

Weszli za to Bernd Leno i Alexandre Lacazette, a ten drugi miał duży wpływ na dalszą część meczu. Zanotował dwie asysty, dzięki czemu zwycięstwo Kanonierów od 65. minuty (wtedy padł gol na 2:0) nie było szczególnie zagrożone. Warto jednak zauważyć, że londyńczycy mieli sporą przewagę w kwestii posiadania piłki, jednak w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał. W drugiej było już nieco lepiej, choć wciąż nie stwarzali wiele więcej dobrych sytuacji niż przeciwnik.

Wcześniej Arsenal pokonał Bayern Monachium 2:1. Finaliści Ligi Europy mają już za sobą cztery mecze przed sezonem i są na nieco innym etapie przygotowań. Mimo dość efektownego wyniku starcia z Fiorentiną Unai Emery i jego sztab szkoleniowy też mogą mieć sporo przemyśleń i pomysłów na szlifów, których przed sezonem będzie jeszcze całkiem sporo.