Hiszpania mistrzem Europy do lat 21

<i>La Rojita</i> lepsza od Niemców

Hiszpania została mistrzem Europy do lat 21. La Rojita pokonała w finale Niemcy 2:1 i trzeba przyznać, że było to zasłużone zwycięstwo. W decydującym spotkaniu turnieju na murawie pojawiło się trzech graczy Realu Madryt. Najlepiej wypadł Ceballos, który był bardzo aktywny. Zaliczył najwięcej kontaktów z piłką spośród wszystkich graczy na boisku (106, a nikt inny nie przekroczył 100). Vallejo również rozegrał pełne 90 minut, ale w jego wykonaniu to nie był najlepszy mecz, szczególnie że powinien się zakończyć czerwoną kartką w pierwszej połowie. Mayoral wszedł z ławki w 72. minucie, miał jedną okazję na gola, ale zaliczył raczej bezbarwny występ.

Hiszpania bardzo szybko zdołała wyjść na prowadzenie. W 7. minucie Oyarzabal podał piłkę Fabiánowi, który popędził w kierunku bramki rywali i mocnym uderzeniem z dystansu nie dał szans Nübelowi. W tym momencie trudno byłoby przewidzieć, że będzie to jedyny celny strzał w pierwszej połowie. Niemcy starały się doprowadzić do wyrównania, ale przedostanie się pod bramkę Sivery nie było łatwym zadaniem. W 33. minucie Vallejo otrzymał żółtą kartkę za taki faul. Arbiter wyraźnie się w tym przypadku pomylił, ponieważ powinien wyrzucić gracza Realu Madryt z boiska.

Tuż po przerwie Niemcy powinni zdobyć bramkę. Próbował Amiri, jednak Sivera był na posterunku. Mecz nieco się wyrównał i dobrych okazji było mniej aż do 69. minuty. Ponownie z dystansu uderzał Fabián, Nübel zdołał obronić ten strzał, ale wypuścił piłkę przed siebie, a najszybciej dopadł do niej Olmo, który przelobował golkipera rywali. Wydawało się, że jest już po meczu, szczególnie że Hiszpania z łatwością tworzyła kolejne sytuacje. W 81. minucie Soler był bardzo blisko, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce. Mogło się to zemścić, ponieważ Niemcy zdołali zmniejszyć straty. Amiri uderzył z dystansu, futbolówka odbiła się po drodze od Vallejo i wpadła do siatki. Na więcej jednak Niemców nie było stać i tytuł młodzieżowego mistrza Europy powędrował w ręce Hiszpanów.

Hiszpania – Niemcy 2:1 (1:0)
1:0 Fabián Ruiz 7’ (asysta: Oyarzabal)