REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2019.06.11, godz. 13:51, El Jarek / as.com, marca.com

Losowanie terminarza ligowego wstępnie na początku lipca

Fot. Getty Images

Wczoraj odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Wśród punktów, którymi się zajęto, był terminarz ligowy na nowy sezon. Wstępnie zostanie on rozlosowany w pierwszym tygodniu lipca.

Poniedziałkowe zebranie miało na celu przede wszystkim zatwierdzenie wydatków Federacji z 2018 roku i zatwierdzenie budżetu na trwający rok. Przy tym zajęto się jednak także terminarzem Primera División na sezon 2019/20. Wciąż nie podpisano nowego porozumienia koordynacyjnego między RFEF a La Ligą, ale obie organizacje są gotowe zamknąć kwestię nowego kalendarza niezależnie od tego tematu. Liga prosi jedynie o usunięcie kolejki z 4 grudnia i przestawienie terminu z meczami na 13 maja. Prezes Rubiales, od którego zależy ta decyzja, zapatruje się pozytywnie na tę zmianę, ale musi uzyskać na to także zgodę Związku Hiszpańskich Piłkarzy.

Przy tym warto podkreślić, że 29 kwietnia Federacja na swoim Nadzwyczajnym Zgromadzeniu zatwierdziła terminarz rozgrywek na nowy sezon po zaakceptowaniu nowych formatów Pucharu Króla i Superpucharu Hiszpanii. Te ostatnie rozgrywki zabierają jeden ze styczniowych weekendów La Lidze, a ta w tym tygodniu zamierza zaskarżyć obie zmiany do specjalnego hiszpańskiego sądu Audiencia Nacional. Organizacja Javiera Tebasa akceptuje rozegranie meczu o Superpuchar Hiszpanii w styczniu, ale nie zgadza się z formatem uwzględniającym 4 ekipy i zamierza podważyć te zmiany. Ogólnie jednak wszystko wskazuje na to, że pomimo ogromnych różnic między RFEF a La Ligą terminarz Primery zostanie rozlosowany już na początku lipca.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Przygotowania do sezonu 2019/20

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama