aktualności

2019.05.25, godz. 23:15, El Jarek

Valencia zdobyła Puchar Króla

Valencia zdobyła Puchar Króla w sezonie 2018/19, pokonując w finale Barcelonę 2:1. Królewscy odpadli w tych rozgrywkach w półfinałach, przegrywając z Katalończykami.

Finał w Sewilli na stadionie Betisu lepiej rozpoczęły Nietoperze, które prowadziły po pierwszej połowie 2:0 dzięki bramkom Kevina Gameiro i Rodrigo. Najpierw w 21. minucie Gabriel Paulista świetnie uruchomił na lewym skrzydle Gayę, który odnalazł w polu karnym Gameiro, a ten po minięciu Alby uderzył przy bezradnym Cillessenie. Dwanaście minut później kolejna długa piłka, tym razem na prawe skrzydło Valencii, wygrany pojedynek Solera z Albą i idealny timing Rodrigo przy strzale głową przyniosły Valencii drugiego gola.

Po przerwie Barcelona wpuściła na boisko Malcoma i Vidala, a po nacisku zdobyła gola po rzucie rożnym w 73. minucie, gdy Messi dopadł do piłki odbitej od słupka i wbił ją do siatki obok leżącego już Jaume Domènecha. W końcówce przeważała Barcelona, ale otworzyła się, czego nie wykorzystał Guedes, który najpierw zmarnował sytuację sam na sam, a potem z kilkudziesięciu metrów nie trafił na pustą bramkę po tym, jak Cillessen wybiegł do rzutu rożnego.

Valencia przerwała serię czterech triumfów Barcelony w Pucharze Króla. Katalończycy mogli przebić historyczny wynik czterech triumfów z rzędu, jaki posiadają razem z Realem Madryt i Athletikiem. Królewscy ostatni raz po to trofeum sięgnęli w 2014 roku.

FC Barcelona 1:2 Valencia CFFINAŁ PUCHARU KRÓLA 2018/19
0:1 Gameiro 21' (asysta: Gayà)
0:2 Rodrigo 32' (asysta: Soler)