1000 dni panowania w Lidze Mistrzów

Okrągła rocznica powrotu na europejski tron

Kilkanaście minut przed północą z 28 na 29 maja 2016 roku skutecznie wykonany rzut karny przez Cristiano Ronaldo dał Królewskim ich jedenasty Puchar Europy w historii i powrót na tron Ligi Mistrzów po 2-letniej przerwie. Po triumfie w Mediolanie przyszły zwycięstwa także w finałach w Cardiff i Kijowie, a właśnie dzisiaj wybija 1000. dzień z rzędu panowania Królewskich w Champions League.

Ostatni raz jeden klub zdominował Puchar Europy na taki czas w latach 70. poprzedniego wieku, gdy trzy triumfy z rzędu zaliczyli Bayern i Ajax. Teraz przez te 1000 dni Real Madryt dwa razy obronił Puchar Mistrzów, w sumie rozgrywając w Lidze Mistrzów 33 mecze. Jego bilans to 23 wygrane, 5 remisów i 5 porażek (w fazach grupowych z Tottenhamem i dwa razy z CSKA oraz w fazach pucharowych z Atlético i Juventusem) przy bilansie bramkowym 83:40. Jeśli chodzi o samą fazę pucharową, Królewscy w 15 meczach zanotowali bilans 12-1-2 przy bramkach 38:18.

Jeszcze bardziej od liczb imponują czyste osiągnięcia Los Blancos, którzy w tej maksymalnie konkurencyjnej erze najpierw jako pierwsi obronili tytuł w Lidze Mistrzów, a następnie sięgnęli po niego trzy razy z rzędu. Teraz chcą go obronić po raz kolejny, a obecnie w kolejnej fazie pucharowej na ich drodze stoi Ajax.