REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.12.06, godz. 08:56, Rauer / as.com

Isco i Asensio schodzą na drugi plan

Fot. Getty Images

Objęcie pierwszej drużyny Realu Madryt przez Santiago Solariego sprawiło, że Isco i Marco Asensio znaleźli się w oku cyklonu. Zmiana trenera zawsze wiąże się z pewnymi przetasowaniami w szatni – rezerwowi mogą mieć nadzieję na odwrócenie swojej sytuacji, natomiast zawodnicy pierwszego składu muszą jeszcze bardziej podkręcić obroty, aby nie stracić swoich miejsc w jedenastce. Po zwolnieniu Julena Lopeteguiego w tej drugiej grupie byli właśnie Isco i Asensio, którzy u baskijskiego szkoleniowca odgrywali bardzo ważne role w ekipie Królewskich, natomiast teraz nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca.

Najbardziej dotkliwa jest sytuacja Isco, który regularnie bierze udział we wszystkich kontrowersyjnych zdarzeniach związanych z nowym trenerem. Wystarczy wspomnieć, że mimo miesięcznej absencji spowodowanej operacją wyrostka robaczkowego u Lopeteguiego rozegrał 47% możliwych minut, natomiast u Solariego jest to jedynie 13%. Ponadto spośród siedmiu pierwszych meczów Argentyńczyka hiszpański pomocnik ani jednej minuty nie rozegrał w trzech z nich – na Romę i Melillę nie otrzymał powołania, natomiast z Celtą Vigo przesiedział całe spotkanie na ławce.

Podobnie wygląda sytuacja Asensio, który u Lopeteguiego rozegrał 76% możliwych minut, natomiast u Solariego spadł na 44%. Różnica względem Isco polega na tym, że wychowanek Mallorki mimo wszystko otrzymuje od argentyńskiego trenera szanse na grę od pierwszej minuty. Asensio w pierwszej jedenastce znalazł się na mecze z Celtą Vigo, Eibarem i Melillą. Warto jednak dodać, że w żadnym z tych spotkań nie rozegrał pełnych 90 minut. Z kolei u poprzedniego szkoleniowca hiszpański zawodnik na trzynaście meczów aż siedem razy rozegrał pełne 90 minut i tylko trzykrotnie był rezerwowym.

Dzisiejsze rewanżowe starcie z Melillą w ramach rozstrzygniętego już dwumeczu w Copa del Rey posłuży Isco i Asensio, aby nieco poprawić swoje statystyki. Wiele bowiem wskazuje na to, że obaj znajdą się w pierwszym składzie na mecz z trzecioligowcem. Teraz wszystko jest w rękach obu Hiszpanów – tylko oni sami mogą odwrócić swoje sytuacje i przekonać do siebie Solariego. Pierwszy krok do wykonania już dzisiaj o godzinie 16:15.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2018/19

Komentarze

2018.12.06, godz. 11:55, MrKrzysiek97
No to dzisiaj Isco zagra.
2018.12.06, godz. 10:46, Raul GB
Mówuią o klubowym MŚ I o pucharze króla***
2018.12.06, godz. 10:45, Raul GB
Ej chłopaki dopiszcie ze "DLA WAS" ten puchar to drugi plan bo piłkarze wychodza na boisko żeby go dobyć. Piłkarze mówią o klubowych mistrzostwach swiata ze chcą je wygrać. Jaki drugi plan? Kazde trofeum jest ważne, jedno mniej drugie bardziej.
Jeśli dla was nic nie znaczą ygrane nawet takiego pucharu to o czym my tu mówimy?
2018.12.06, godz. 10:12, Kmfip
Puchary są ważne, ale chodzi o co innego. ten mecz jest tylko po to żeby go rozegrać, bo z tego co pamiętam w pierwszym meczu było 4-0? więc raczej Real i tak dalej przejdzie ;)
2018.12.06, godz. 09:58, Uberaman
Kmfip, zależy kto jak na to patrzy. Dla jednego "puchar pocieszenia" (dla tych co akurat w danym momencie go nie wygrywają) dla innych (zwłaszcza tych triumfujących) bardzo istotne trofeum - czy tam "puchar waszego króla".
2018.12.06, godz. 09:29, Kmfip
Uberaman
Copa del Rey to taki drugi plan...
2018.12.06, godz. 09:07, Kracy1992opole
Isco na 100% od 1 minuty
2018.12.06, godz. 09:05, Uberaman
MARCA: „I w końcu… Isco” – będzie kapitanem w pierwszym meczu w wyjściowej jedenastce u Solariego. W ataku zagrać mają Vinícius, Mariano i Asensio.

AS: Isco i Asensio schodzą na drugi plan
2018.12.06, godz. 08:57, Kacper2302
no co, ktos pchac wozek musi, a nie tego nie robic lub jezeli chodzi o isco to go holowac.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama