Oceny zawodników po meczu z Leganés

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Leganés 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Rauer. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 299 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa madridista7. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Kiko Casilla
Zawodnicy Leganés oddali zaskakująco dużo celnych strzałów, jednak Katalończyk poradził sobie z większością z nich. Skapitulował tylko raz, ale przy bramce Brašanaca nie miał żadnych szans. Przed przerwą był bezrobotny, w drugiej miał znacznie więcej pracy. Obronił między innymi bardzo groźne uderzenie Bustinzy z ostrego kąta. Zidane nagrodził go za cierpliwość, a Kiko spisał się co najmniej poprawnie.
Achraf Hakimi
Nieźle rozpoczął mecz i tradycyjnie był ustawiony dość wysoko. Nie decydował się na dośrodkowania w ciemno zbyt często, co przyniosło dobry skutek. Był blisko wypracowania gola, ale po strzale Borjy Mayorala piłkę z bramki wybił Bustinza. W defensywie było jednak znacznie gorzej. Nie radził sobie źle w pojedynkach jeden na jednego, ale choćby przy jedynym golu rywala zgubił koncentrację i pozwolił rywalowi znaleźć się w pozycji. W piłce nożnej na takim poziomie nie ma miejsca na tego typu błędy.
Jesús Vallejo
Poprawny mecz środkowego obrońcy. Nie najgorzej radził sobie z wyprowadzaniem piłki i nie bał się ryzyka – posłał aż dziesięć długich piłek, w tym siedem cenych. W defensywie goście nie sprawiali mu wielkiego problemu, ale kiedy już musiał podjąć wyzwanie, zwykle radził sobie bez zarzutu.
Casemiro
Tym razem został przesunięty na środek obrony, gdzie tworzył parę z czwartym stoperem w zespole Zidane'a. Zachował koncentrację na odpowiednim poziomie przez cały mecz i choć przytrafiły mu się pojedyncze pomyłki, może być z siebie zadowolony, zwłaszcza że gra na innej pozycji w jego przypadku ma bardzo duże znaczenie.
Theo Hernández
Bardzo słabe spotkanie Francuza, który po raz kolejny pokazał, że w poważnej piłce nożnej nie ma miejsca dla kogoś o jego umiejętnościach. W defensywie zagrał katastrofalnie. Jego strona boiska zdecydowanie należała do pary El Zhar-Zaldúa, którzy mieli pełne prawo traktować Theo jak powietrze. W ofensywie 20-latek był natomiast zupełnie bezproduktywny.
Marcos Llorente
Zanotował niezłą pierwszą połowę, w której wykonał kilka niezłych zagrań. Przez cały mecz grałdość poprawnie, zarówno w obronie, jak i ataku. Został nawet doceniony przez kibiców na Santiago Bernabéu za niektóre akcje. Potrzebuje jeszcze większej pewności siebie, a właśnie takie występy i kolejne minuty na pewno mu w tym pomogą.
Mateo Kovačić
Był mózgiem zespołu i liderem środka pola pod nieobecność Toniego Kroosa i Luki Modricia. Dobrze odnajdował wolne strefy, gdzie tradycyjnie szukał szybkiego ataku dzięki swoim rajdom. Może też pochwalić się najlepszą skutecznością podań – 97 procent jego prób trafiło do adresata. To on dośrodkowywał, gdy do bramki trafił Borja Mayoral.
Dani Ceballos
Dobrze spisywał się przede wszystkim w pierwszej połowie, gdy mimo ustawienia bliżej lewej strony notorycznie szukał gry i dzięki jego podaniom gra Królewskich była bardziej dynamiczna. Miał udział przy trafieniu Garetha Bale'a, sam też próbował wpisać się na listę strzelców. Nie był to wybitny występ, ale w niezłym stylu po ponad półrocznej przerwie wrócił do wyjściowej jedenastki w meczu ligowym po ponad półrocznej przerwie.
Gareth Bale
Nie da się odmówić mu ambicji, zwłaszcza patrząc na grę w defensywie. Był jednym z ofensywnych liderów drużyny, nikt tak często nie oddawał strzałów na bramkę Cuéllara. Niestety wczoraj noga Walijczyka nie była perfekcyjnie ułożona – tylko jeden strzał był celny, a wydaje się, że nawet przy nim piłka zeszła mu z nogi. Na szczęście i tak znalazł drogę do bramki, a potem po raz pierwszy w karierze mógł założyć kapitańską opaskę Realu Madryt. W ogólnym rozrachunku pokazał się z dobrej strony.
Karim Benzema
Jedyna statystyka, którą poprawia ostatnio Karim, to liczba występów. Kolejne spotkanie bez gola, bez asysty, bez gry. Oddał jeden strzał – chwilę później bramkę zdobył Gareth Bale. Wygląda więc na to, że zablokowane uderzenie to najlepsze zagranie Francuza przez 63 minuty…
Borja Mayoral
Środkowy napastnik z bramką na koncie nie jest ostatnio dla nas codziennością. Hiszpan miał jedną klarowną sytuację i ją wykorzystał. Nie miał zbyt dużego udziału w grze ofensywnej, był natomiast pierwszym obrońcą, gdy biegał niemal do wszystkich piłek i gdy od niego zaczynał się pressing Los Blancos.