Walia pokonuje Austrię

Gareth rozegrał pełne 90 minut

Walia pokonała u siebie Austrię 1:0 w meczu 7. kolejki eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Bramkę dla podopiecznych Chrisa Colemana strzelił młodziutki Ben Woodburn w 74. minucie. Ekipa Garetha Bale'a zajmuje w swojej grupie trzecie miejsce, z dorobkiem 11 punktów. Nad nią są Serbia i Irlandia (odpowiednio 15 i 13 punktów). To spotkanie było bardzo ważne, ponieważ przegrany praktycznie tracił szanse na walkę o awans do turnieju finałowego.

Cały mecz był dosyć zacięty, choć toczył się raczej w środkowej strefie boiska. Obie drużyny oddawały sporo strzałów, ale były to głównie niecelne uderzenia (jedynie 5 z 20 leciało w światło bramki). Impas przerwało dopiero wejście Bena Woodburna. 17-letni napastnik Liverpoolu już 5 minut po pojawieniu się na placu gry odnalazł drogę do siatki Austriaków. W doliczonym czasie gry prowadzenie Smoków podwyższyć mógł Hal Robson-Kanu, ale piłka trafiła w słupek. Gareth Bale spędził na boisku pełne 90 minut i zaprezentował się całkiem solidnie, choć wciąż widać, że nie jest on w swojej szczytowej formie.

Walia – Austria 1:0 (0:0)
1:0 Ben Woodburn 74'

Walia: Hennessey; Gunter, Williams, Chester; Richards (King 46'), Ramsey, Edwards, Davies; Lawrence (Woodburn 69'), Bale; Vokes (Robson-Kanu 70').

Austria: Lindner; Lainer, Dragović, Prödl (Danso 27'), Hinteregger; Arnautović, Baumgartlinger, Alaba, Ilsanker; Sabitzer (Gregoritsch 78'), Harnik (Janko 82').