Hiszpania pokonuje Serbię, 90 minut Mayorala

<i>La Rojita</i> zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie

Reprezentacja Hiszpanii U-21 pokonała dziś wieczorem Serbię U-21, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie i pewny awans do półfinału. Jedyną bramkę dla La Rojita strzelił Denis Suárez, wykańczając mocnym strzałem ładną zespołową akcję. Wynik dobrze odzwierciedla to, co działo się na boisku, ponieważ piłkarze tworzyli zagrożenie pod jedną i drugą bramką. W pierwszej połowie z boiska wyrzucony został kapitan reprezentacji Serbii, Uroš Đurđević.

Hiszpanie mieli praktycznie pewny awans, więc Albert Celades zdecydował się dać szansę rezerwowym piłkarzom. W pierwszym składzie wyszedł Borja Mayoral, który może zostać włączony do kadry Realu Madryt na przyszły sezon. Napastnik spędził na murawie 90 minut i wyróżnił się kilkoma odważnymi zagraniami, tworzył także spore zagrożenie pod bramką Serbów. W pierwszej połowie był bliski wywalczenia rzutu karnego, ale sędzie nie sięgnął po gwizdek. W 38. minucie bramkę strzelił Denis Suárez, a trzy minuty później, za uderzenie łokciem, wyrzucony został Uroš Đurđević. Wydawało się, że od drugiej połowy Hiszpanie zdominują Serbów grających w 10, ale utrzymał się wynik 1:0.

Widać było, że La Rojita gra w rezerwowym składzie, ale zmiennicy nie zawiedli i ostatecznie odnieśli zwycięstwo. Hiszpania wygrywa grupę z kompletem punktów i czeka na półfinałowego przeciwnika. Warty zapamiętania jest występ Mayorala, który zaprezentował się z dobrej strony i z pewnością pokazał selekcjonerowi, że może być wartościowym zmiennikiem Sandro.

Serbia – Hiszpania 0:1 (0:1)
0:1 Denis Suárez 38'

Serbia: Manojlović; Filipović, Jovanović, Veljković, Antonov; Lukić, Maksimović, Gacinović; Radonjić, Đurđević, Živković.
Hiszpania: Pau López; Odriozola, González, Merino, Gayà; Soler, Hernández, Denis Suárez; Williams, Mayoral, Oyarzabal