Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Trudne wejście w nowy rok

Miniony tydzień nie przyniósł prawie żadnych wrażeń graczom związanym z Realem Madryt – większość z nich nie zagrała w swoich meczach. Jedynymi wyjątkami byli Diego Llorente i Marcos Llorente. Zwłaszcza ten drugi może cieszyć się z wywalczenia cennego punktu na trudnym terenie w Bilbao.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Sporting przegrał na wyjeździe z Las Palmas 0:1 a Jorge zabrakło nawet na ławce rezerwowych. Trener zostawił go poza 20-osobową kadrą na mecz z ekipą z Wysp Kanaryjskich.

Diego Llorente (Málaga)
Obrońca usiadł na ławce rezerwowych w starciu z Celtą Vigo, ale wstał z niej już w 12. minucie, kiedy zmienił Miguela Torresa. Do końca meczu grał jako stoper, jednak – tak jak cała drużyna – nie zaliczy tego meczu do udanych. Málaga przegrała 1:3 na Estadio Balaídos, a Diego zebrał bardzo słabe noty w hiszpańskiej prasie.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored.com: 6,9/10

Marcos Llorente (Alavés)
Tradycyjnie zagrał cały mecz i skutecznie wypełniał swoje obowiązki w defensywie. Na San Mamés jego drużyna dowiozła bezbramkowy remis do ostatniej minuty, z czego na pewno może być zadowolona.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Liga niemiecka wraca do gry 20 stycznia. W 17. kolejce Wolfsburg zmierzy się u siebie z Hamburger SV.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Liga niemiecka wraca do gry 20 stycznia. W 17. kolejce Eintracht zmierzy się na wyjeździe z RB Leibzig.

Sprzedani w ostatnim okienku transferowym

Dienis Czeryszew (Villarreal)
W nowym roku Rosjanin w dalszym ciągu leczy kontuzję, dlatego zabrakło go w kadrze na mecz Villarrealu z Barceloną. Jego koledzy urwali Katalończykom dwa punkty i zremisowali u siebie 1:1.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Osasuną 3:3. Medrán całe 90 minut spędził na ławce rezerwowych.

Jesé (Paris Saint-Germain)
W meczu Pucharu Francji Paryżanie rozbili w weekend Bastię aż 7:0, ale Hiszpan znalazł się poza kadrą meczową. Hiszpańskie media jeszcze niedawno donosiły, że skrzydłowy może trafić na wypożyczenie do Las Palmas, jednak do walki o Jeségo włączyła się także Valencia. Wydaje się więc, że jego najbliższa przyszłość nie dotyczy stolicy Francji.

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
Młoty przegrały u siebie z Manchesterem City aż 0:5 i odpadły z Pucharu Anglii już w 1/32 rozgrywek. Boczny obrońca wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi, dlatego zabrakło go na ławce rezerwowych.