Tylko remis Walii, kolejny gol Bale'a

Walia – Serbia 1:1

Reprezentacja Walii tylko zremisowała u siebie z Serbią 1:1. Pierwszego gola w Cardiff strzelił Gareth Bale, dla którego było to 26. trafienie w narodowych barwach. W samej końcówce meczu Serbia zdołała doprowadzić do wyrównania dzięki bramce Aleksandara Mitrovicia. Sytuacja w tabeli nie jest dla Smoków najciekawsza – po czterech meczach zajmują oni trzecią lokatę z 4-punktową stratą do liderującej Irlandii. Nie przegrali jeszcze meczu, ale zanotowali aż trzy remisy. Szansę na zbliżenie się do lidera będą mieli w marcu przyszłego roku, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Irlandią.

Do przerwy drużyna Chrisa Colemana prowadziła 1:0, a jedyną bramkę w pierwszej części meczu zdobył Gareth Bale. Robson-Kanu wykorzystał błąd Matiji Nastasicia i dograł do napastnika Realu Madryt, który mocnym strzałem w środek bramki wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Pięć minut po strzeleniu gola Bale został ukarany żółtą kartką za dyskusję z Undiano Mallenco. Walijczycy dominowali, a Serbowie po golu nie mieli zbyt dobrego pomysłu na grę, choć wcześniej radzili sobie całkiem dobrze. Grali mądrze, niwelując wszystkie atuty Walii.

Po bramce i w drugiej połowie wydawało się, że gospodarze kontrolują mecz. Przez długi okres to oni byli bliżej strzelenia drugiego gola niż Serbowie wyrównania. W 85. minucie świetną szansę miał Bale, ale po uderzeniu prawą nogą piłka odbiła się od słupka. Mniej niż 60 sekund później było już 1:1. Dobre dośrodkowanie Antonio Rukaviny wykorzystał Aleksandar Mitrović. Walijczykom zabrakło czasu i pomysłu, by w ostatnich minutach odmienić losy meczu.

Walia – Serbia 1:1 (1:0)
1:0 Bale 30' (asysta: Robson-Kanu)
1:1 Mitrović 86' (asysta: Rukavina)

Walia: Hennessey; Gunter, Chester, Williams, Taylor; Allen, Ledley (84' Edwards), Ramsey; Bale, Vokes, Robson-Kanu (68' Lawrence).