REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2016.06.20, godz. 06:41, El Jarek / MARCA

Raiola: Jesteśmy w początkowej fazie, to nie są negocjacje

Fot. Getty Images

Mino Raiola po raz kolejny będzie człowiekiem lata. Po EURO jego zawodnicy (między innymi Pogba, Ibrahimović, Balotelli, Lukaku, Mychitarian czy Donnarumma) wyznaczą rytm okienka transferowego. Sam reaguje na to określenie z uśmiechem: „Nie będę najbardziej rozchwytywanym człowiekiem lata. Będą nimi pięknie kobiety, a nie tacy brzydale jak ja”. Z dziennikiem MARCA agent spotkał się w Monako.

A pod względem piłkarskim?
Mam to szczęście, że reprezentuję zawodników z wielkiego poziomu. Jestem zadowolony i szczęśliwy z sytuacji moich graczy.

Wiele się mówi o przyszłości praktycznie wszystkich pańskich najważniejszych zawodników.
To moment na rozmowy o zawodnikach, moich i innych. W ostatnich pięciu latach w futbolu rozmawia się więcej o otoczeniu niż o samej grze. Słowa „okienko transferowe” weszło już do wszystkich krajów. To show, a nie futbol. Zainteresowanie wzbudzają intrygi, drogi… Jednak ja mam dobrze ułożoną głowę i potrafię skupić się na piłce.

Takie ruchy jak zatrudnianie Conte, Guardioli czy Mourinho i wydawanie pieniędzy przez gigantów zachęcają do myślenia, że rynek jest tak naprawdę w zasięgu niewielu.
UEFA wyrządza wiele szkód rozgrywkom krajowym. Oni boją się utraty Ligi Mistrzów na rzecz grupy inwestorów z Ameryki Północnej, więc dają wielkie pieniądze wielkim klubom. Bogatsi każdego dnia są coraz bogatsi. Dzisiaj zdobycie mistrzostwa kraju praktycznie nie jest ważne. Liczy się Liga Mistrzów. Dzisiaj taki trener jak Guardiola nie jest zainteresowany rozwijaniem jakiegoś gracza, obchodzi go Liga Mistrzów.

Gwiazdą okienka będzie Paul Pogba.
Jest nią od dwóch lat, jesteśmy przyzwyczajeni. Oczekujemy, że będzie gwiazdą przez kolejnych dziesięć lat. Jesteśmy bardzo spokojni, często z nim rozmawiam. Mamy bardzo jasne zamiary od ostatniego lata. Cztery kluby doszły do porozumienia z Juventusem, ale Paul nie chciał odchodzić do żadnego z nich, bo jasno wiedział po jakiej technicznej drodze musi iść i że to jest ważniejszy aspekt niż pieniądze. On chce projektu, w którym będzie się dobrze czuć, z pomysłem na piłkę, który będzie mu się podobać i z ludźmi, którzy będą w niego wierzyć. Jemu podoba się, gdy jego ekipa ma jasne zamiary, gdy ma projekt. A wielkie kluby czasami tego nie mają.

Jaki pomysł Pogba ma na kolejny sezon?
Nie miałby żadnego problemu z pozostaniem w Juventusie. On jest bardzo szczęśliwy w Juve, a Juve jest bardzo szczęśliwe z nim. Rozmawiamy z dwoma czy trzema ekipami i jedna z nich bardzo podoba się Paulowi pod względem projektu sportowego. On chce jednak spokoju w czasie EURO.

Mówi się, że jedną z tych ekip jest Real Madryt.
To nie jest sekret. W każdym roku spotykam się z Realem Madryt, ale także z United, Barceloną, City, Liverpoolem czy Chelsea. To moja praca. W ostatnich dwóch latach moje stosunki z Realem Madryt znowu stały się przejrzyste i profesjonalne. Przedtem tego nie było. Teraz mamy poważny i pozytywny dialog. Znacie mój charakter i wiecie, jaki jestem. Jednak także rozumiem potrzeby Realu.

Nie ma już problemu w rozmowach z Realem?
Absolutnie żadnego. Rozmawiamy bez problemu. Mam dobre stosunki z José Ángelem Sánchezem, który jest pierwszym działaczem wykonawczym. Wiemy, czego on chce. Nic nie jest jednak rozstrzygnięte.

Real chce Pogbę?
Nic nie jest rozstrzygnięte, rozmawiamy. Wola Zidane jest ważna. Także wola klubu. Jesteśmy w początkowej fazie. To nie są negocjacje. Obie strony wiedzą, czego chcemy i zobaczymy, czy na koniec dobijemy targu czy skończymy z rozwodem. Atmosfera jest bardzo pozytywna.

Jakie inne kluby interesowały się Pogbą?
Szejkowie. Wszyscy. To kluby, które mogą zapłacić pieniądze, jakich warty jest Paul. To wyjątkowy talent. Nie ma nikogo takiego na rynku, nawet jeśli brat Kroosa twierdzi, że jego brat jest warty dopłacenia 120 milionów euro.

Ile warty jest Pogba?
Ile zaoferuje rynek. Zapytajmy brata Kroosa. Może warty jest tyle ile Disney. Jeśli byłbym Realem Madryt, sprzedałbym go i kupił sobie nową drużynę. Poważnie. Ja nie decyduję o wartości zawodnika. O wartości decyduje ten, kto chce kogoś kupić. Jeśli chcą Real, City, United, Chelsea czy PSG, to jest jakaś wartość. Jeśli przychodzi Rayo, wartość jest inna. Nie ma problemu z wartością. Pieniądze nie wyznaczają najważniejszych spraw. Można zapłacić wielkie pieniądze, ale jeśli ktoś nie pasuje do projektu, to nie ma wartości. Nie trzeba myśleć o pieniądzach, bo wtedy zaczynają się nerwy.

Mówi się o 120 czy 140 milionach.
Jest warty tyle, ile klub może i chce zapłacić. Taka jest wartość Paula.

A Juventus? Co ma do powiedzenia w całej tej sytuacji?
Juventus nie chce go sprzedawać. To dżentelmeński klub, zawsze nim był. Kiedy odnawialiśmy kontrakt, doszliśmy do porozumienia, że jeśli Pogba znajdzie inny klub, projekt, który mu się spodoba i który będzie mógł uczynić go lepszym zawodnikiem, to Juve będzie miało obowiązek negocjować w rozsądnych granicach.

Czy to może być najdroższy transfer w historii?
Mógł nim być już w poprzednim roku, gdyby Juve zaakceptowało ofertę, jaką miało. Celem nie jest bycie najdroższym, ani Pogby, ani moim. Jest nim podążanie z projektem, w którym on może być coraz lepszy i wygrywać wszystkie możliwe tytuły.

Kto decyduje o przyszłości Pogby?
Paul, jak nakazuje sądzić logika. To jest poprawne.

Ale Mino Raiola, który mocno postawił na jego odejście do Juve, ma jakiś głos przy decyzjach?
To Paul postawił na odejście do Juve. Powiedziałem mu: „Juve to najtrudniejszy kierunek, jaki mogłeś wybrać”. We Włoszech młodzi nie grają. Trenerzy nie potrafią rozwijać młodych piłkarzy. Ale on lubi wyzwania. Kiedy odchodził do Juve miał 18 lat, dzisiaj jest 23-letnim mężczyzną. Jestem jego doradcą i przedstawię mu swoją opinię.

Mino Raiola ma udział w transferze Pogby? Bierze prowizję?
O tej części biznesu nigdy nie rozmawiam. Dla mnie pieniądze nie są ważne. Wszystko jest legalne. Paul i ja jesteśmy razem. Nie będę hipokrytą, jest w tym część biznesowa. To normalne, ale mnie nie interesuje część ekonomiczna, interesuje mnie ta piłkarska.

O co Raiola prosi Pogbę?
Żeby był szczęśliwy. Szczęście jest najważniejsze. Jeśli nie są szczęśliwi, nie mają kariery. Nie chodzi o sprzedaż, ale o karierę. Jest takie hebrajskie powiedzenie: „Łatwo jest sprzedać człowieka raz, trudno dwa razy”. Martwi mnie projekt. Chcę mu pomóc i wybrać najlepszą opcję. Kiedy Ibrahimović wybrał Barcelonę, miałem wszystkie możliwe wątpliwości.

Czy obecność Zidane'a ma jakieś znaczenie dla decyzji Pogby?
Tak, oczywiście. Wielkie ekipy mają taką moc. Jako agent muszę analizować wszystko. Zidane może być dzisiaj w Realu Madryt, ale jutro już nie. Widzieliśmy to w przypadku Blanca czy Guardioli. Dlatego jasno wiem, że nie powinien wybierać trenera, a projekt i klub. Drużyna nie wyda wielkich pieniędzy na gracza, bo tak chce trener. Wyda je, bo uzna, że zawodnik jest ważny dla projektu. Klub musi chcieć piłkarza i w niego wierzyć.

Na jakiej pozycji Pogba lubi grać najbardziej?
To zagadka wokół Paula. Może grać na wielu pozycjach i dlatego istnieje debata wokół jego postaci. Jeśli grałby tylko na jednej, nie byłoby debaty. Lubi asystować, być ofensywnym. Popatrz na jego liczby i zobacz, że asystuje i do tego strzela po 10-12 goli na sezon. Juve chciało, żeby grał jako „10”. Jako że włoska piłka jest bardziej defensywna, zmuszają Paula do gry z tyłu i z przodu. Niewielu graczy robi to tak jak on, praktycznie perfekcyjnie. W każdym meczu przebiega po 12-13 kilometrów.

Jakie są cele Pogby?
Marzy o zdobyciu Złotej Piłki, byciu najlepszym zawodnikiem na świecie na swojej pozycji. Ma to jasno przemyślane.

Czy Real Madryt byłby dobrym miejscem, żeby zdobyć tę Złotą Piłkę?
Bez wątpienia. Real Madryt to fantastyczna ekipa, żeby to osiągnąć. Real Madryt to… Nie można negować historii tego klubu. Ja jestem bardzo złym gościem i czasami lubię skrytykować wielkich [śmiech], ale Real Madryt jest wyjątkowy. Nie mogę dyskutować z jego historią, nie ma drugiego takiego klubu. Dla Paula Real Madryt, Zidane i madridistas zawsze reprezentowali coś wyjątkowego. Podziwia ich. Są inne wielkie kluby jak United, które było częścią jego życia, w Barcelonie podoba mu się trójka atakujących, PSG to Paryż i on ma tam dom, ale Real Madryt…

I do tego Zidane jako trener.
Podziwia Zidane'a. Zawsze mi o tym mówił. To będzie ważne przy jego decyzji.

Czasami Paul wydaje się mocno ekstrawagancki, czasami można się go wręcz bać. Jaki jest Pogba?
To ekstrawertyk, szczęśliwy człowiek. Mocno dziękuje Bogu za to, że może przeżywać to wszystko. Cieszy się, lubi tańczyć, chociaż nie podobają mu się dyskoteki czy imprezy. Woli być w domu.

Guardiola i City zapewne wyznaczą rytm całego okienka, ale na horyzoncie jest też Ibrahimović i jego uczucia wobec Hiszpana.
Zlatan jest bardzo zrównoważony, chociaż ludzie mogą myśleć inaczej. Nie lubią się jako ludzie. Mnie też on się nie podoba. Zlatan jednak przyznaje, że to wielki trener. Ja mogę tak myśleć, ale tego nie przyznam. Jedną z opcji jest przejście do Premier League, ale nie będzie rozwiązania sytuacji dopóki Szwecja będzie grać na EURO.

Chciałby pan, żeby on wziął rewanż na Pepie, grając w United?
Sądzę, że on faktycznie chce wziąć rewanż na Guardioli, chociaż on nie żyje dla tej zemsty, bo wtedy musiałby wykopać dwa groby, jeden swój i jeden dla wroga. Los na pewno chce, żeby doszło do takiego spotkania. Często więcej wyciągasz z porażek niż z wygranych i Zlatan wiele nauczył się z tego, co przytrafiło mu się z Guardiolą.

Inny bohaterem lata będzie Balotelli.
Jego ostatni rok był spokojny. Nie rozmawiano o jego zachowaniu, nie miał żadnego złego epizodu pod względem bycia profesjonalnym. Jego problemem były kontuzje, które nie pozwoliły mu być na jego najlepszym poziomie. Turcja? Kłamstwo. Dzwonił do mnie dziennikarz, który podał się za prezesa Beşiktaşu. Wszystko wymyślą. Balotelli musi wrócić do Liverpoolu i porozmawiać z Kloppem, który jest jego trenerem.

Kto będzie kolejną gwiazdą Mino Raioli?
Trudno przewidzieć, ale wszystkie drużyny proszą mnie o Donnarummę, bramkarza Milanu. Mam 2-3 fantastycznych graczy w Holandii, do tego młodziaka w Juve. Zawsze pojawiają się wielcy piłkarze.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Transfery 2016

Komentarze

2016.06.20, godz. 14:56, Aneurysm
@wiernykibicBarcelony

Chyba jesteś niepoważny, jeżeli myślisz, że szejkowie z PSG wypuszczą Verrattiego za "marne" 60 milionów. Paryżanie nie potrzebują kasy i nie muszą go sprzedawać, a na pewno nie za taką sumę. Liverpool też pokazał, że potrafi wynegocjować dobrą kasę ze sprzedaży, także wątpię, żeby sprzedawali swojego najlepszego zawodnika za 50 kawałków. ;)
2016.06.20, godz. 12:53, 1ronaldo777
Gietes

Tyle że podobno bywa bardzo nieprofesjonalny, przez co Real nie negocjował z nim przez długi czas w ogóle.
2016.06.20, godz. 12:46, e_santiago_b
Ściągamy Kante, kogoś do ataku, Fabio wraca na LO, sprzedajemy/wypożyczamy niepotrzebnych zawodników albo dla tych dla których nie miejsca w kadrze lub też tych, którzy muszą się rozwijać. Zamykamy kadrę bez żadnych Pogbów i rozpoczynamy sezon.
2016.06.20, godz. 12:12, lodyga
Że ktoś chciałby grać z Messim czy CR to nie znaczy że chce do Barçy cY Realu. Piłkarz to też zawód,chyba tylko głupi by nie skorzystał z oferty 3 x wyższej niż otrzymuje. Skończyły się czasy przywiązania do klubu
2016.06.20, godz. 12:06, adam052001
Jestem na tak dla tego transferu, ale nie kosztem Jamesa.
2016.06.20, godz. 12:03, Maikel
Z rozmowy można wywnioskować , że Pogba preferuje Real, wiec chyba można powoli godzić się z tym, że przyjdzie do nas. Pytanie za jakie pieniądze, bo jeśli za 140 mln to będzie jakaś porażka..
2016.06.20, godz. 12:00, punk94
Aha, no i Pogba nigdzie nie potwierdzil ze ma dom w Barcelonie czy ze marzy o Barçy, to katalonskie media sobie to dopisaly. Pogba mowil ze chcialby zagrac z Messim czy Iniesta w jednej druzynie bo ich podziwia a to WIELKA roznica. Tak samo podziwia Zizou i tez pewnie chcialby z nim wspolpracowac a co do samego klubu to wyzej Pan Raiola potwierdza ze Paul jest zachwycony Realem. Mi osobiscie tez bardziej tak ekstrawagancki gosc jak Pogba pasuje bardziej w krolewskiej bieli :-)
2016.06.20, godz. 11:55, punk94
Zazwyczaj nie chce mi sie konentowac no ale co wy piszecie to az mnie zmusza do tego ;-) Veratti nie jest do wyjecia za zadne 60 mln, ostatnio United zaproponowalo za niego 100 mln a Szejkowie ani mysla go sprzedawac wiec mysle ze jak Wloch chcialby odejsc to mogliby podbic cene nawet do 110 mln. Pogba nie dosc ze jest wyzszy i silniejszy od Marco to ma lepszy strzal i jest 100 razy bardziej medialny wiec kazdy swiadomy fan futbolu wie ze jest wart wiecej od Verattiego. Tak czy siak nie panikujcie bo na razie to tylko cena zaporowa i Presi tyle nie zaplaci, mysle ze cena nie przekroczy 105 mln a najrozsadniejsza cena wedlug mnie to 80-90 mln.
2016.06.20, godz. 11:49, ryba229
No coz z wywiadu jasno wynika, ze Pogba wybral Real, wiec jesli zaplacimy tyle ile chce Juve, to bedzie nasz.
2016.06.20, godz. 11:45, dw373NDM
Pogadać to sobie możemy.
ale realnie patrząc trafia się okazja ściągnięcia Neymara :D
co w sytuacji gdy Ronaldo ma swoje lata,(PSG go chce) Bale łapie czasem kontuzje podobnie jak Benzema to jak dla mnie zawodnik idealny do kompletu.
2 Przydałby się ktoś klasy światowej za Marcelo, 1 kontuzja i znów w dupie jesteśmy.
Zresztą Real to nie zabawka tu potrzebni są gracze z górnej półki !
nawet na rezerwie, bo widać jak przy takim obciązeniu sezonem wygląda opcja kontuzji. Rezerwa na poziomie to podstawa żeby nie załatwić się tak jak to zrobił Ancelotti. Projekt miał genialny wszystko szło cacy... aż tu 4 kontuzje i cały wysiłek na nic.
Czy Pogba jest potrzebny... hmmm w sumie to jeden z najlepszych zawodników w środku pola... jak nie u nas to w barcy więc lepiej mieć go u siebie i przeciwko .. - może takie podejście :D
2 Neymar mimo że skrzydłowy lepszy niż lewy, ale Lewandowski zjada Moratę, a u nas jak nie ma Benzemy to zaczyna się płacz i siła ataku spada, a my potrzebujemy nawet w meczu móc wpuścić zawodnika z super poziomu, a nie grać do 60min. bo potem wejdą zawodnicy o poziom niżej.
2016.06.20, godz. 11:32, Carmelo
2016.06.20, godz. 10:29, wiernykibicBarcelony
Verratti - 60 mln , Coutinho 50 mln N Golo Kante 35.

Pogba -140

tych 3 zawodnikow mozna miec za jednego Pogbe ;d


jak ktoś porównuje pogbe do verattiego to chce mi się śmiać, szkoda, że nie do wyjęcia z psg.
2016.06.20, godz. 11:27, Truks
Oj nie przewidziałem, że 19Ramos02 ma wakacje i teraz przez cały dzień może wypisywać te swoje brednie. Więc do września trzeba być ostrożnym na tej stronie by nie zostać oskarżonym o kibicowanie Barcelonie...

Mówili. Rozumiem, że możesz zbyt krótko kibicować Realowi by to pamiętać. W takim wypadku wystarczy użyć Google ;)
Ale możliwe, że coś pomyliłem, a Iniesta i Messi grają w Realu, to tak, Isco i Asensio marzyli o grze dla Realu ;p Chyba nie muszę przypominać jak nazywa się pies Isco ;p
2016.06.20, godz. 11:19, nodac
jak szukamy pozycji nr 5 to kupmy krychowiaka za 30 baniek i bedzie git,a jak nie to niech wraca lukas silva i po sprawie,nie musimy kupowac pogby,ani na sile wzmacniac ta pozycje
2016.06.20, godz. 11:14, Uberaman
Apropo marzeń sennych dzieci w paski, komentarz dot transferu Verattiego do niepokalanej: "Musicie zrozumieć, że PSG chce być na szczycie i pieniądze nie są czymś, czego im brakuje."

"Rok temu Barcelona pytała o Marquinhosa. PSG odpowiedziało wtedy: ‘Jego cena? 140, albo 150 milionów funtów!’ - wypowiedź scouta związanego silnie z PSG :))
2016.06.20, godz. 11:12, cmh1902
@truks:
Tak, tak, wiemy ze kazdy od urodzenia chce grac w Barcelonie. Zawodnicy kupuja tam wille z basenami, bo tylko czekaja na jakis telefon z Katalonii... A pozniej sie obudziles...
2016.06.20, godz. 11:02, 19Ramos02
Truks
Chyba sie zapędziłeś hahaha Asensio i Isco nigdy nie mówili, ze chcą w barcelonie grac.
Isco był anty-Real, a nie za barca a to jest różnica.
No, ale to wlasnie sa te typowe katalonskie teorie: "wszyscy maja dna", "kazdy marzy o barcy i messim" hehe. Ramos tez pewnie o was marzył. Raúl, Zidane, Cristiano itp itd WSZYSCY! Wszyscy chcieli grac dla was i dla waszego leosia. Ba! Nawet Florentino chcial byc waszym prezesem, a ten zły Real wszystkich wam "podkrada" ;///
2016.06.20, godz. 10:47, Truks
Pogba niemal w każdym wywiadzie zapytany o przyszły klub mówi, że chciałby grać w Barcelonie z Iniestą i Messim. Niedawno kupił tam dom. Więc transfer do Realu wydaje się mało Realny ;p Z drugiej strony można wymienić takich piłkarzy jak Isco, Modrić, Ozil, Ødegaard, Asensio, którzy mówili jedno, a robili drugie.
2016.06.20, godz. 10:29, wiernykibicBarcelony
Veratti - 60 mln , Coutinho 50 mln N Golo Kante 35.

Pogba -140

tych 3 zawodnikow mozna miec za jednego Pogbe ;d
2016.06.20, godz. 10:20, kubad
Żeby nie było nie jestem za Pogba wole by pozostali Isco i James ale wiem ze przydał by się jakiś zawodnik na pozycję 5 np Konte
2016.06.20, godz. 10:20, Luki34
Kroos słaby sezon, ale nadal go szanuję bardzo.
A temu hipokrycie za słowa o Tonim i za całokształt naplułbym w twarz, a nie negocjował.
2016.06.20, godz. 10:18, kubad
Różnie może być każdy myśli ze ma grać na pozycji Casemiro ale przecież Modric nie jest młody wiec to może być miejsce dla niego . Zidan lubi rotację wiec jaki problem ? A są takie drużyny jak Rayo i inne średnie drużyny przeciwko którym nie musi grać Casemiro i mogą wtedy zagrać Kros Pogba i Modric czy Isco/James chociaż któryś z nich odejdzie gdy przyjdzie Pogra tak mi się wydaje bo 6 zawodników na 3 pozycję takiej klasy to za dużo i padnie chyba na Jamesa . A co do ataku to wypożyczenie Jese przychodzi Morata i jest ok . Wtedy wkoncu zmiennik dla Benzemy za Bale jest Lucas a Ronaldo wiadomo a jak nie będze grał to na 4 pomocników wtedy
2016.06.20, godz. 09:46, ramosvamos
wydaje mi się że pójdzie za Conte
2016.06.20, godz. 09:01, lodyga
Tak bardzo go nie chce w Realu :(
Serio sto razy Neymara i 500 raazy Lewego.
2016.06.20, godz. 08:01, Gietes
Z wywiadu można dojść do wniosku że to bardzo inteligentny facet.. . Mądrze mówi. Swoją drogą, nie potrzeba nam pogby..
2016.06.20, godz. 07:56, wiernykibicBarcelony
Do czego to doszło żeby na piłkarza wydawać 140 milionów. Istne szaleństwo i pogarda dla piłki nożnej.
2016.06.20, godz. 07:48, raul1976
Skoro Raiola jest menedżerem takich piłkarzy jak Ibra czy Balotelli, którzy prawie każdy sezon grają w innym klubie, to naprawdę "wspaniała" rekomendacja dla tego pana i dla jego zawodników. I do tego stwierdzenie "dla mnie pieniądze nie są ważne". Takich ludzi w pobliżu Realu nie potrzeba! Jeśli Pogba ma pograć u nas rok czy dwa i odejść, to bez sensu jest ten zakup.
Zresztą i tak moim zdaniem jest bez sensu. Pogba jakoś specjalnie nie przekonuje, bardziej media go kreują na gwiazdę niż boisko. Są lepsi od niego na tę pozycję, w Realu również mamy lepszych.

Z drugiej strony - N'golo Kante jak najbardziej na tak!!!

No, tyle że to nie my tu decydujemy, a Pérez z zarządem i Zidane. Tyle nasze, co sobie pogadamy...
2016.06.20, godz. 07:20, 19Ramos02
Dziwne, ze przez cała rozmowe nie pada nic w kontekście jego transferu do barcelony, skoro "ma dna", "jest zaklepany" i "marzy o barcy".
Niech idzie do United albo PSG. My kupimy Alabe albo Kante i wyjdziemy na tym 2x lepiej niz nabywca Pogby.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama