Belgowie pokonani, bramka Ronaldo

Portugalczyk pokonał bramkarza Chelsea

Portugalia miała dziś grać z Belgią w Brukseli, ale z powodu zagrożenia terrorystycznego mecz przeniesiono do Leirii. Drużyna Fernando Santosa świetnie sobie poradziłą i wygrała z najlepszą według rankingu FIFA drużyną świata 2:1. Drugą bramkę dla Portugalczyków zdobył Cristiano Ronaldo, który wykorzystał świetne dośrodkowanie João Mário i pokonał Thibaut Courtois strzałem głową. Cały mecz w barwach gospodarzy grał także Pepe.

W drugiej połowie Belgowie zdołali zdobyć bramkę honorową za sprawą Romelu Lukaku. Przy trafieniu napastnika Evertonu asystę zaliczył jego brat, Jordan. Wtedy na boisku nie było już Cristiano, który opuścił je w 61. minucie. Zastąpił go Ricardo Quaresma, który stanął przed świetną szansą podwyższenia rezultatu, ale jego strzał zewnętrzną częścią buta był katastrofalny. Po zejściu CR7 opaskę kapitańską przejął Pepe, który ma za sobą poprawny występ.

Portugalia – Belgia 2:1 (2:0)