Przed meczem AEK - Real

AEK Ateny to aktualny wicemistrz Grecji. Forma Greków jest jednak...

AEK Ateny to aktualny wicemistrz Grecji. Forma Greków jest jednak niewiadomą - kluby z Peloponezu strajkują i nie odbyła się ostatnia kolejka ligowa. Po 4 kolejkach AEK jest na 2 miejscu (10 punktów, bramki 6-2). W ostatnim meczu ligowym (21.09) Ateńczycy pokonali na wyjeździe ekpię Xanthi po golu Nikolaidisa. W gupie C LM dwa razy zremisowali po 0:0, są na drugim miesjcu z 2 punktami.
Trener AEK Dusan Bajević - "Wierzymy we własne możliwości i damy z siebie wszystko. Musimy być czujni przez 90 minut."
Grecy marzą o powtórce wyniku z 1986 roku - wygrali u siebie z Realem 1-0 w Pucharze UEFA. Na Santiago Bernabeu było jednak 5:0 dla Królewskich.
Real po remisie w Valladolid będzie szukał szansy do rehabilitacji. Trener Del Bosque da odpocząć Hierro, zastapi go prawdopodobnie Ruben. Nie zagra tęz Helguera W ataku być może od pierwszych minut zobaczymy Javiera Portillo. Ronaldo jest oczywiście nie zdlony do gry...
W AEk-u panuje plaga urazów. Kontuzjowanych jest 5 podstawowych graczy, w tym m.in. Grigorios Georgatos czy podstawowy bramakrz Elias Atmatsidis. W wypadku wygranej Real zapewni sobie awans do następnej rundy.