Wymęczone zwycięstwo Castilli

Mayoral i Abad bohaterami spotkania

Castilla pokonała Mensajero 1:0. Odniosła tym samym trzecie kolejne zwycięstwo „do zera” pod wodzą Ramisa. Przed meczem wydawało się, że Królewskim wygrana przyjdzie łatwo, ale po pierwszym gwizdku można było zweryfikować te założenia. Zawodnicy Mensajero bardzo dobrze się ustawiali i nie pozwalali gospodarzom na swobodne rozgrywanie piłki. Do tego Kanaryjczycy potrafili zorganizować groźne kontrataki. W 14. minucie po strzale Juandy futbolówka wylądowała na poprzeczce. Po stronie Królewskich w pierwszej połowie warto wyróżnić tylko strzał Ødegaarda, który i tak minął bramkę Kanaryjczyków.

W drugiej części Mensajero znów broniło się całą drużyną na własnej połowie. W 56. minucie gospodarze w końcu przedarli się przez zasieki obronne, ale León trafił w poprzeczkę. Chwilę później Rayco sfaulował w polu karnym Febasa i arbiter bez zawahania wskazał na „jedenastkę”. Do jej wykonania podszedł Mayoral i uderzył mocno, lecz w środek bramki, więc Ione zdołał obronić jego strzał. Golkiper Kanaryjczyków był już jednak bezradny przy dobitce napastnika Castilli. Mensajero miało znakomitą okazję, żeby doprowadzić do wyrównania. Na szczęście niesamowitą interwencją popisał się Abad, ratując drużynę przez stratą gola.

W 73. minucie Rubén Sánchez obejrzał drugą żółtą kartkę i Mensajero musiało kończył mecz w dziesiątkę. To zdarzenie właściwie już przesądziło losy spotkania, chociaż trener Kanaryjczyków postawił wszystko na jedną kartę i przeprowadził potrójną zmianę. Goście zdołali jeszcze raz zagrozić bramce Abada, ale golkiper Castilli znów stanął na wysokości zadania.

Podopieczni Ramisa odnieśli dzisiaj skromne zwycięstwo, ale najważniejsze, że komplet punktów został w Valdebebas. Mensajero sprawiło Castilli sporo problemów, z pewnością Kanaryjczycy z taką grą mają szansę na wywalczenie utrzymania. Królewscy natomiast przedłużyli znakomitą passę. Mają już na koncie jedenaście meczów bez porażki i trzy wygrane z rzędu. Oby tak dalej.

Real Madryt Castilla – Mensajero 1:0 (0:0)
1:0 Borja Mayoral 62’

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Dani Fernández, Philipp Lienhart, José León, Álvaro Tejero, Lucas Torró, Aleix Febas, Enzo Zidane (Javi Muńoz 74’), José Lazo (Cristian Cedrés 65’), Martin Ødegaard (Álvaro Jiménez 83’), Borja Mayoral.

Mensajero: Ione Puga, Dani Hernández, Víctor Marco, Moreno, Jaime González (Álvaro Casas 77’), Rayco Pérez (Dani López 77’), Vianney Mendoza (Yeray 77’), Fede Antico, Iray Barreto, Rubén Sánchez ( 73’), Juanda Velasquez.