Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Dyskusyjna sytuacja z udziałem Illarry

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
W ten weekend Espanyol przegrał 0:3 z Deportivo na Riazor. Nie dość, że goście strzelili bramkę samobójczą, to jeszcze mecz kończyli w dziesiątkę. Asensio rozegrał 90 minut i niczym nie wyróżniał się na tle totalnie zdominowanych kolegów. Do tego obejrzał żółtą kartkę za zagranie ręką.
Ocena Marki: 4/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Jorge Burgui (Espanyol):
W drugiej połowie zmienił Victora Alvareza i… zniknął. Przez ponad pół godziny zdołał zaliczyć tylko dwanaście kontaktów z piłką. Na jego usprawiedliwienie można dodać, że wynik meczu był już wtedy ustalony, a on sam po prostu dopasował się do beznadziejnego poziomu prezentowanego przez kolegów.
Ocena WhoScored: 6.2/10

Fábio Coentrão (Monaco):
Monaco zremisowało 3:3 z Guingamp. Fábio nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu skręcenia kolana z poprzedniego meczu.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Córdoba podzieliła się punktami z Osasuną po bezbramkowym remisie. O Raulu można powiedzieć tylko tyle, że wybiegł w podstawowym składzie, zarobił żółtą kartkę i zszedł na zmianę w ostatnim kwadransie. Ciągle czeka na premierowe trafienie w barwach andaluzyjskiego zespołu.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Rayo przegrało z Sevillą 2:3, a Diego po raz kolejny rozegrał cały mecz na środku obrony. Był zdecydowanie najmocniejszym punktem zespołu w defensywie, nawet pomimo żółtej kartki za faul.
Ocena Marki: 7/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,4/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
Sporting uległ Betisowi u siebie 1:2. Omar Mascarell cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Álvaro Medrán (Getafe):
Medrán wziął się do pracy po kiepskim występie na Calderón i w spotkaniu z Levante zaprezentował się dość solidnie. Nie zdołał się wpisać na listę strzelców, ale nie to jest głównym zadaniem młodego pomocnika.
Ocena Marki: 5,5/10

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
W przegranym 1:2 meczu z Angers Lucas Silva pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie. Nie udało mu się wpłynąć na losy spotkania; oddał dwa niecelne i jeden zablokowany strzał. W zamian za to często pokazywał się do gry, a jego podania w 85% przypadków trafiały do adresata.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Saragossa zremisowała z Lugo 0:0. Jesús spędził na boisku 90 minut i do spółki z partnerami z defensywy skutecznie odpierał ataki gospodarzy.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
Porto zremisowało z Moreirense 2:2. O ile przy pierwszym golu Iker mógł zachować się lepiej, tak przy drugim nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Bardzo mocnym strzałem głową z bliska pokonał go André Fontes.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Po derbach Kraju Basków, które zakończyły się bezbramkowym remisem, nazwisko Asiera pojawia się we wszystkich podsumowaniach w kontekście negatywnym. Chodzi o sytuację, w której Illarra ręką zatrzymał strzał Aduriza. Sędzia nie odgwizdał karnego i oszczędził zawodnikowi drugiej żółtej kartki, co znacząco wpłynęło na losy spotkania.