Oceny zawodników po meczu z Sevillą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Sevillę 3:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1822 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, torby gimnastycznej Realu Madryt firmy Adidas wygrał qorniq. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Iker Casillas
Casillas miał trochę więcej pracy niż zwykle – przy pierwszym golu absolutnie nie miał szans, przy drugim znów dał trochę argumentów przeciwko sobie – szkoda, że zabrakło jakiejkolwiek reakcji, chociaż wydaje się, że nawet gdyby spróbował interweniować, to nie odbiłby mocnego strzału Iborry. Poza tym miał co najmniej dwie bardzo dobre interwencje – w pierwszej połowie na spółkę z Varane’em uratował Królewskich, a w drugiej przy wyniku 3:2 wygrał pojedynek sam na sam z atakującym Sevilli. Ogólnie zaliczył dobry mecz i przed meczem z Juventusem raczej nikt nie podniesie kwestii zmiany golkipera.
Daniel Carvajal
Hiszpan na pewno może grać lepiej. W tym sezonie prezentuje bardzo nierówną formę i nie inaczej było tym razem. W pierwszych 50-55 minutach grał bardzo słabo, nic nie dawał w ofensywie, a gracze Sevilli z jego strony też mogli sobie pozwolić na zbyt wiele. W pewnym momencie jego gra uległa nagłej poprawie – radził sobie i z wyprowadzeniem piłki, i dobrze prezentował się w defensywie. Liczymy na to, że tę lepszą wersję ujrzymy także we wtorek.
Pepe
Poprawny mecz. Rywalizowanie z Baccą nie należy do łatwych zadań, ale Pepe raczej nieźle sobie radził. Gdyby cała linia defensywna dostosowała się do poziomu prezentowanego przez dwójkę stoperów, bylibyśmy znacznie spokojniejsi.
Raphaël Varane
Varane popełnił jeden poważny błąd – stracił kontrolę nad piłką, pozwolił rywalowi na zbyt wiele, ale po kilku sekundach Francuz po profesorsku naprawił to, co narobił i znów mógł grać na swoim poziomie. Tradycyjnie był bardzo mocny w powietrzu i kolejny raz zaliczył co najmniej dobry występ. Gdyby nie błąd, który mógł zapaść w pamięć, zostałby oceniony pewnie dużo, dużo wyżej.
Marcelo
Aleix Vidal miał przy nim naprawdę bardzo dużo miejsca. Marcelo zagrał jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie – popełnił błąd przy akcji, po której Sevilla miała rzut karny, jeszcze bardziej zawinił przy drugim trafieniu. Z przodu nie było szału, chociaż i tak w pierwszej połowie zdołał wypracować świetną sytuację Cristiano Ronaldo.
Sergio Ramos
Znów zagrał w środku pola i tam spisywał się poprawnie. Im bliżej przesuwał się w stronę bramki Królewskich, tym było gorzej. Tak doświadczony gracz nie może pozwalać sobie na takie interwencje jak ta z końcówki pierwszej połowy, kiedy spowodował karnego. W samej końcówce meczu wielkie zamieszanie pod bramką Casillasa również powstało po jego błędzie – największym problemem Sergio wciąż pozostaje koncentracja. Cieszy jednak to, że kiedy Real naciska na rywala atakiem pozycyjnym, Ramos wcale nie wygląda na kogoś, kto spędził pół życia na środku obrony.
Toni Kroos
Niemiec znów niby był niewidoczny, ale w miarę nieźle radził sobie jako ten, przez którego przechodziła każda akcja Realu Madryt podczas ataku pozycyjnego. Szkoda, że jego strzały z dystansu nie przypominają tych, którymi mógł się chwalić jakiś czas temu. Gracze Sevilli dawali mu w okolicach szesnastki sporo miejsca, ale Toni znów nie potrafił tego wykorzystać.
Isco
Andaluzyjczyk wreszcie pokazał trochę magii i zyskała na tym drużyna – to on popisał się ładnym zagraniem i asystą przy pierwszym golu. Zaliczył też najwięcej kluczowych podań w zespole, ale wciąż wydaje się, że za każdym razem, gdy ma piłkę przy nodze, musi dotknąć ją kilkanaście razy. Przez to zwalnia grę zamiast napędzać ataki.
James Rodríguez
Nie grał wybitnego meczu i nie zaliczył tak udanego spotkania jak w kilku poprzednich starciach. Miał sporo pracy w defensywie, ale z przodu nie błyszczał. Zaliczył za to bardzo ważne podanie do Chicharito przy drugim trafieniu.