Atleti wyeliminowało Real

Wielki powrót Torresa

Real Madryt zremisował u siebie z Atlético 2:2 w meczu rewanżowym 1/8 finału Pucharu Króla i odpadł z tych rozgrywek. Mecz rozpoczął się źle dla Królewskich, bo już w pierwszej minucie meczu goście zdołali wyjść na prowadzenie, stawiając tym samym podopiecznych Ancelottiego w bardzo nieciekawej sytuacji. Rojiblancos wychodzili z kontrą i kiedy wydawało się, że ta zostanie dość szybko ucięta przez Pepe, ten popełnił jednak błąd. Potem Griezmann świetnie dograł do Torresa w pole karne i Navas niewiele mógł zrobić.

Od tamtej chwili Real napierał bez przerwy, zdecydowanie dłużej utrzymując się przy piłce. Bramka wyrównująca jednak jest w takim samym stopniu zasługą Ramosa, jak i Oblaka. Bramkarz rywali wywrócił się w polu karnym, zaś Hiszpan uderzając piłkę głową po dograniu Kroosa ze stałego fragmentu musiał tylko skierować ją do siatki. I w kolejnych minutach pierwszej połowy Królewscy napierali, jednak bez skutku, piłkarze schodzili więc do szatni przy stanie 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Atleti wyszło z kontrą, tę przeprowadził Griezmann, dograł do Torresa, a ten strzelił gola i z ciężkiej sytuacja Królewskich przeszła w ekstremalnie ciężką. Wydawało się, że popularny Nińo zachował się jak za najlepszych lat, wykorzystując rozkojarzenie obrońców Realu.

Wyrównanie przyszło szybko. Gareth Bale dośrodkowywał lewych krańców pola karnego, a Cristiano Ronaldo nie dał żadnych szans Oblakowi. Miał to być pierwszy krok wykonany w kierunku zwycięstwa i być może awansu, okazał się jednak być ostatnim. W dalszej części meczu Real mimo przewagi optycznej nie potrafił strzelić kolejnych bramek i odpadł z Pucharu Króla. Trzeba zaznaczyć, że odpadł zasłużenie, bo rywale byli w tym dwumeczu po prostu lepsi, a fatalna dyspozycja Realu w pierwszych minutach obu dzisiejszych połów nie jest tutaj żadnym usprawiedliwieniem – przelewa raczej czarę goryczy.

Real Madryt – Atlético (1:1)
0:1 1' Torres (asysta: Griezmann)
1:1 20' Ramos (asysta: Kroos)
1:2 46' Torres (asysta: Griezmann)
2:2 54' Ronaldo (asysta: Bale)

Real Madryt: Navas; Carvajal, Pepe (58' Varane), Ramos, Marcelo; Kroos, Isco, James (72' Jesé); Bale, Ronaldo, Benzema.

Atlético: Oblak; Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira; Mario Suárez, Tiago, Koke, Raúl García (81' Raúl Jiménez); Griezmann (73' Gabi), Torres (57' Turan).